قبایل سرخ پوست آمریکا به دنبال لغو پیمان با واشنگتن

قبایل بومی آمریکا از احتمال لغو پیمان دوجانبه با دولت این کشور به دلیل مواضع و رویکرد منفی دونالد ترامپ خبر دادند.

به گزارش استناد؛ «رئیس جامعه قانونگذاری قبایل یاکاما» در آمریکا به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفته است که قبیله‌های بومی آمریکا به دلیل رویکرد و مواضع منفی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نسبت به بومیان این کشور، در حال بررسی لغو پیمان با حکومت واشنگتن هستند که در قرن 19 میان آنها با دولت امضا شده بود.

«متیو تاماسکین» گفت: ما می‌دانیم که دولت کنونی آمریکا ضد سرخپوست‌ها است. ما حتی راجع به پایان دادن به پیمانمان با آمریکا گفتکو کرده‌ایم. بخشی از این به خاطر مسائل بودجه است، آنها بودجه بسیاری از برنامه را نمی‌دهند و به طور سیستماتیک اقداماتی را علیه حاکمیت قبایل انجام می‌دهند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر پیمان از بین برود چه اتفاقی رخ خواهد گفت: پروسه لغو پیمان آهسته و طولانی خواهد برد.

تاماسکین با اشاره به اینکه این پیمان در سال 1855 امضا شده است گفت: حکومت آمریکا طی این سالها خیلی آهسته در حال از بین بردن  این پیمان است.

وی اضافه کرد؛ همه قبایل بومی از مواضع منفی دونالد ترامپ تاثیر می‌پذیرند بنابراین ما آن را متوقف می‌کنیم تا یک قبیله متحد باقی بمانیم. طی این دوسالی که از دولت ترامپ میگذرد او با هیچ یک از رهبران قبایل دیدار نکرده است.

هفته گذشته نیز جفرسون کیل رئیس انجمن ملی سرخپوستهای آمریکا گفته بود که نمایندگان قبایل بومی آمریکا تا کنون ملاقاتی با ترامپ نداشته اند اما خوش بین هستند که این دیدار در آینده نزدیک دخ دهد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار