تفاهم نامه همکاری میان کمیته امداد مازندران و سازمان میراث فرهنگی امضا شد

استناد نیوز؛براساس تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد امام خمینی مازندران دوره ها ی آموزشی مهارت های شغلی صنایع دستی، گردشگری  جهت آموزش به مددجویان و فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی، برگزار می شود

مدیر کل میراث فرهنگی مازندران اظهارداشت: براساس تفاهم نامه همکاری با کمییته امداد امام خمینی استان مازندران در صورت حمایت مالی کمیته امداد امام، دوره ها ی آموزشی مهارت های شغلی صنایع دستی، گردشگری و هتلداری جهت آموزش به مددجویان و فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی، برگزار می شود.

سیف الله فرزانه افزود: در راستای این تفاهم نامه رشته ها ومهارت های دارای بازار کار و مشاغل نوین به ممدجویان معرفی می شود و دوره های آموزشی نیز در صورت تامین نیاز از سوی کمیته امداد امام به فراگیران آموزش داده می شود.

وی از اعلام تقویم نمایشگاهی و بازارچه دائمی و فصلی در حوزه صنایع دستی و گردشگری و شرایط حضور ممدجویان به اداره کل کمیته امداد امام خمینی بر اساس این تفاهم نامه خبر داد و گفت: براساس این تفاهم نامه محصولات تولیدی مددجویان کمیته امداد امام خمینی جهت بازاریابی به بخش های خصوصی معرفی می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران یادآور شد: برای رونق گردشگری در استان به عزم استانی نیازمندیم و تمامی دستگاه های اجرایی مازندران باید بر روی ظرفیت های گردشگری استان، برنامه ریزی کرده و در راستای ساختارهای گردشگری مازندران حرکت نمایند.

وی با بیان اینکه تمامی ظرفیت های استان در زمینه های مختلف طبیعی، تاریخی، فرهنگی، صنایع دستی باید به موازات یکدیگر و تعامل جمعی توسعه یابد افزود: چشمه سورت یک ظرفیت جهانی است وبرای رونق آن نیاز به حمایت تمامی دستگاه ها اجرایی است آنجا که پای انتقاد به میان می آید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید پاسخگو باشد ولی در زمان تصمیم گیری، جای گردشگری خالی است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی مازندران در این جلسه گفت: صنایع دستی یکی از محورهای کمیته امداد است اگرچه با نگاه حفظ و احیا پیگیری نمی شود ولی به لحاظ اقتصادی و ایجاد فرصت های اشتغال برای مددجوان مورد توجه است.

رضا نوروزی جعفری از بازاریابی جهت فروش صایع دستی به عنوان یکی از دغددغه های کمیته امداد یاد کرد و افزود: ایجاد زمینه فروش صنایع دستی موجب حفظ این رشته و تولید بیشترمی شود.

وی تصریح کرد از رشته های مختلف صنایع دستی به ویژه رشته هایی که در رونق چندانی ندارد نیز می توان به عنوان کاردرمانی یا توان افزایی برای سرگرمی مددجویان کمک گرفت.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار