افزایش 18 درصدی مرگ ناشی از مسمومیت با قرص برنج در شش ماه سالجاری

استنادنیوز؛مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در شش ماهه سالجاری 47 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 18 درصد افزایش داشت

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در شش ماهه سالجاری 47 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 18 درصد افزایش داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران ، دکتر علی عباسی افزود : از کل فوتی های مسمومیت با قرص برنج در شش ماهه سالجاری در استان 27 نفر مرد و ما بقی زن هستند.

بر اساس گزارش مراکز پزشکی قانونی استان ، در این مدت شهرستان های بابل با 9 ، ساری ، آمل هر کدام با 8 فوتی بیشترین و شهرهای نور ، فریدونکنار و محمودآباد هر کدام با یک مورد کمترین فوتی آمار تلفات قرص برنج را به خود اختصاص داده اند.

مرداد ماه بیشترین فوتی

بر اساس این گزارش مرداد با 12 ، شهریور با 10 ، تیر با 8 فوتی در آن گزارش شده است.

متاهل ها بیشترین فوتی

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : بر اساس این گزارش 79 درصد متاهل و ما بقی مجرد هستند

سنین 21 تا 30 سال بیشترین

دکتر علی عباسی افزود: سنین 21 تا 30 سال با 14 مورد بیشترین فوتی ناشی از مسمومیت با قرص برنج گزارش شده است.
ضرورت اعمال تدابیر سختگیرانه برای جلوگیری از توزیع قرص برنج
این مقام اجرایی استان خاطر نشان کرد : هر چند طی سال های گذشته و طبق آمارهای موجود شاهد کاهش تلفات قرص برنج در استان بودیم اما میتوان با اعمال تدابیر ویژه و سختگیرانه تر برای جلوگیری از ورود غیرقانونی قرص برنج به کشور و ممنوعیت فروش ، آن را دو چندان می کند.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار