شکار زنان تنها از بالکن خانه آپارتمانها!

مردی که از طریق بالکن وارد خانه های شهروندان شده و پس از آزار و اذیت زنان تنها اقدام به سرقت از منازل آنان کرده بود، در تعقیب و گریز با پلیس جان خود را از دست داد،

اما آنظور که معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت خبر داده است همدست دیگرش دستگیر شده و تحقیقات از وی ادامه دارد.

به گزارش استناد؛ در تاریخ 13 مرداد ماه امسال و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در طبقه اول یک مجتمع مسکونی در منطقه شرق تهران به کلانتری 147 گلبرگ اعلام شد، با حضور مأموران کلانتری در محل و بررسی‌های اولیه ، شاکیه در اظهاراتش گفت: سارق از طریق بالکن وارد خانه شد و علاوه بر سرقت وجوه نقد و طلا و جواهرات قصد آزار و اذیت مرا داشت که در ادامه مرا در داخل کمد دیواری حبس و پس از سرقت ، از محل متواری شد.

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مقرون به آزار و اذیت و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و شاکیه پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 14 روز سیزدهم مرداد ماه در حال استراحت در خانه بودم که ناگهان جوانی قد بلند با چهره ای نسبتا سیاه از طریق بالکن وارد خانه شد در حالیکه در خانه تنها بودم، این جوان با تهدید شوکر و چاقو به سمت من آمد و متوجه شدم که قصد آزار و اذیت مرا دارد و به همین علت با او درگیر شدم. این جوان در حالیکه مرا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می داد، به زور مرا در داخل کمد دیواری یکی از اتاق ها حبس کرد که پس از دقایقی موفق شدم تا با فشار درِ کمد را باز کنم که در همین زمان، آن جوان از طریق بالکن فرار کرد و من که بسیار ترسیده بودم پس از گذشت مدت کوتاهی، در وارسی وسایل خانه متوجه شدم که لپ تاپ ، تبلت ، گوشی تلفن همراه، وجوه نقد و طلا و جواهراتم، سرقت شده است.

 

در ادامه رسیدگی به پرونده و با طرح شکایت سه شاکی دیگر، پرونده های مشابه دیگری با موضوع سرقت مقرون به آزار و اذیت به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در تمامی پرونده ها، متهم در ساعات اداری روز حدفاصل 8 صبح تا 15 از طریق بالکن طبقه اول مجتمع های مسکونی وارد منازل شده و علاوه بر سرقت اقدام به آزار و اذیت شکات کرده بود.

 

یکی دیگر از شکات در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 8:30 روز 22 مرداد ماه پس از خروج همسر و دخترم از منزل قصد استراحت داشتم که ناگهان مردی قد بلند از طریق بالکن طبقه اول وارد خانه شد؛ قصد اعتراض به حضور وی را داشتم که ناگهان به سمت من حمله ور شد و مرا به زمین کوبید، آن زمان بود که متوجه شدم این شخص قصد آزار و اذیت مرا دارد و در ادامه با تهدید شوکر و چاقو و ... اقدام به سرقت طلا و جواهرات و پول های داخل خانه کرده و به سرعت و از طریق پنجره داخل بالکن از محل متواری شد.

 

با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی ویژه به پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره شانزهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان با انجام سلسله اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام حمید. ف 32 ساله شدند که در زمینه سرقت منزل با شش فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت منزل، حمل و نگهداری غیرقانونی سلاح جنگی و موادمخدر فعال بوده و اخیرا نیز اقدام به فروش گوشی های تلفن همراه و طلا و جواهرات سرقت شده از شکات کرده بود.

 

با شناسایی مخفیگاه حمید در منطقه تهرانپارس، خیابان وفادار شرقی، وی در تاریخ 21 شهریور ماه دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد اما هیچکدام از شکات وی را مورد شناسایی قرار ندادند.

 

در ادامه رسیدگی به پرونده و در شرایطی که حمید در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرقتی بودن طلا و جواهرات و گوشی های تلفن همراه شکات شده بود، سرانجام لب به اعتراف گشود و به مشارکت در انجام سرقت ها با یکی دیگر از مجرمان سابقه دار منزل به نام محمد . الف ( 32 ساله ) اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت: در زمان سرقت، من در ماشین منتظر محمد می ماندم و از محل مراقبت می کردم ؛ محمد هم با شناسایی محل های سرقت در طبقات اول مجتمع های مسکونی به تنهایی وارد خانه ها می شد و سرقت ها را انجام می داد.

 

با شناسایی محمد . الف ، تصاویر وی از بانک اطلاعاتی پلیس آگاهی استخراج و این بار تمامی شکات پرونده این مجرم سابقه دار را مورد شناسایی قرار دادند.

 

شکار شیطان:

با شناسایی مخفیگاه و محل های تردد محمد . الف در پردیس جاده دماوند ، بومهن و رودهن ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی با یک دستگاه خودرو پژو پرشیا خاکستری به شماره انتظامی معلوم در حال تردد است که با شناسایی خودرو و محل تردد متهم در بزرگراه تهران - پردیس ، کارآگاهان این بزرگراه را تحت مراقبت های پلیسی خود قرار داده تا نهایتا در تاریخ هشتم مهرماه متهم در زمان تردد در بزرگراه مورد شناسایی قرار گرفت.

 

کارآگاهان قصد دستگیری محمد . الف در محل عوارضی را داشتند بزرگراه را داشتند که وی با اطلاع از حضور کارآگاهان در محل، به صورت ناگهانی تغییر مسیر داده و در مسیر خلاف حرکت خودروهای عبوری و به سمت تهران اقدام به فرار کرد .تعقیب و گریز میان کارآگاهان و متهم در مسیر خلاف حرکت خودروهای عبوری در بزرگراه آغاز شد و محمد . الف بدون توجه به دستور ایست کارآگاهان و شلیک تیرهای هوایی، همچنان به فرار خود ادامه داد تا نهایتا کارآگاهان با هدف قرار دادن خودرو ، خودرو پرشیا را از ناحیه لاستیک مورد اصابت چندین گلوله قرار دادند که با وجود توقف خودرو، متهم همچنان قصد داشت تا به صورت پیاده از محل متواری شود.

 

کارآگاهان برای متوقف کردن محمد . الف ، چندین تیر هوایی دیگر شلیک کرده اما او بدون توجه به دستور ایست و شلیک تیرهای هوایی قصد داشت تا ضمن عبور از عرض بزرگراه و رفتن به سمت جاده قدیم دماوند ، به سمت منطقه خرم دشت متواری شود که سرانجام در زمان عبور متهم از موانع سیمانی پیش بینی شده در وسط بزرگراه ، وی مورد هدف گلوله کارآگاهان قرار گرفته و از ناحیه ران پا مجروح شد. با توجه به اصابت گلوله به ناحیه سفید ران و به علت شدت خونریزی شدید ، با وجود حضور تیم اورژانس در محل و انتقال متهم به بیمارستان ، محمد . الف فوت کرد.

 

به گزارش ایسنا، براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: دیگر متهم پرونده با قرار قانونی صادره از سوی مقام قضایی و بای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و تحقیقات برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی توسط متهمان پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
 • توصیه های طلایی پیشگیری از ورود سارقین

  کلا هیچ کجای دنیا، پلیس نمیتونه از سرقت پیشگیری کنه، منتها فرق پلیس در کشورهای پیشرفته با پلیس در کشورهای جهان سوم اینه که اونجا پلیس پذیرفته که نمیتونه از سرقت پیشگیری کنه و سالهاست که بدون هیچ مراعات، ملاحضه و اما و اگری، اقدام به معرفی روشهای سرقت به جامعه از طریق شبکه ها و جراید میکنه تا مردم خودشون بدونن که مثلا اگر تو بازار فلان قفل یا فلان درب را ضد سرقت معرفی میکنند، آیا واقعیت داره یا نه ولی در ایران یه سری جمله کلیشه ای مثل نصب دوربین و درب ضد سرقت و حفاظ مقاوم و روشن گذاشتن چراغ و همسایه بانی، نگهبان محله و ... را تکرار میکنند که هیچ فایده ای نداره. چون ما پیش هر مالباخته ای میریم که قفل ضد دیلم را براشون نصب کنیم، همش به ما میگن، مگه این درب که این همه پولشو دادیم ضد سرقت نیست؟ پس چطوری دزد بازش کرده و وقتی ما میگیم درب ضد سرقت وجود خارجی نداره، بهمون میگن پس چرا میذارن تبلیغ کنند؟؟!!!!

  به هر حال اولین نکته مهم که برای غیر ممکن کردن ورود سارقین به منزل و محل کار باید به ذهن بسپاریم اینه که حتی اگر فرض کنیم دوربین مدار بسته ممکن بتونه در صورتیکه سارقین ماسک نزده باشند و تصاویرشون در بانک مجرمین پلیس باشه و محل سکونتشون را هم عوض نکرده باشند به دستگیری کمک کنه، ولی هرگز نمیتونه از ورود سارقین پیشگیری کنه، ضمن اینکه حتی اگر فرض کنیم که سارقین شناسایی و دستگیر شوند، هرگز تضمینی برای اینکه بتونیم ازشون مالی پس بگیریم نخواهد بود.

  دومین نکته مهم اینه که حفاظ و درب ضد سرقت وجود خارجی نداره، چون سارقین اصلا به جنس حفاظ و درب نگاه هم نمیکنند و حتی اگر فرض کنیم حفاظ و دربی داریم که سر تا سر از فولاد غیر قابل برش ساخته شده باشه، سارقین فقط قفلشو باز یا تخریب میکنند و اصلا به جنس درب کاری ندارن. پس برای پیشگیری از ورود سارقینی که از درب وارد میشوند، باید پشت سر هم برای خودمون تکرار کنیم تا باور کنیم که وقتی کلید ساز میتونه حفاظ و دربهایی که فکر میکردیم ضد سرقت هستند و کلید، رمز یا ریموتشون گم شده با روشهای مختلف غیر تخریبی، مثل شاه کلید و هک و یا روشهای تخریبی مثل توپی زنی و دیلم زنی باز کنه، یعنی دزد هم میتونه، پس فقط قفل باید غیر قابل باز شدن یا تخریب باشه، حتی اگر فقط یک قفل روی درب نصب شده باشه، مثل قفل ضد دیلم مرد نگهبان که هیچ کلید ساز و دزدی نمیتونه باز یا تخریبش کنه.

  پنجره ها و بالکن نقاط نفوذ دیگری هستند که سارقین برای ورود استفاده میکنند، که باید حفاظ ضد دیلم نصب باشه که قابل تخریب با دیلم، قیچی و جک نباشه. پس اینو یادمون باشه که اگر حفاظی که مقابل پنجره ها و بالکن نصب میکنیم، از این حفاظهای سنتی باشه، سارقین میتونن با یک دیلم یا جک به راحتی میله ها را از هم فاصله بندازن و جوش بین آنها را به راحتی بشکنند و از لای حفاظ وارد بشن.

  در آخر هم اگر اموال و اسناد ارزشمندی داریم که داخل گاوصندوق نگه میداریم، یادمون باشه اول اینکه حتما قفل ضد زورگیری را داخل گاوصندوق نصب کنیم که بالاخره یه روزی هم اموالمون و هم زندگیمون را نجات خواهد داد و دوم اینکه گاوصندوق را از داخل به زمین و دیوار با رول بولتهای قوی ثابت کنیم.

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار