• مدیرکل هواشناسی مازندران اظهار کرد:

اثرگذاری تغییرات اقلیمی بر تولید پایدار محصولات کشاورزی

استنادنیوز؛مدیر کل هواشناسی مازندران با اشاره به اثرگذاری تغییرات اقلیمی بر تولید پایدار محصولات کشاورزی، نسبت به مشکل خشکسالی و کم آبی کشور که گریبانگیر استان مازندران نیز شده است، هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سید محمدرضا رضوی در نشست مشترک کارشناسان هواشناسی مازندران با مدیر و کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر که با محوریت بهبود توسعه خدمات هواشناسی به کاربران و کشاورزان در سامانه (تهک) برگزار شد با اشاره به اثرگذاری تغییرات اقلیمی بر تولید پایدار محصولات کشاورزی، نسبت به مشکل خشکسالی و کم آبی کشور که گریبانگیر استان مازندران نیز شده است، هشدار داد.

مدیر کل هواشناسی مازندران در ادامه تحقیقات هواشناسی که محور توسعه و اثرگذار بر پایداری تولیدات کشاورزی در مازندران است را موجب پیشبرد اهداف تهک دانست.

حسن پورمقدم با اشاره به نقش محوری هواشناسی در کشاورزی گفت: طی سال های اخیر تحت تأثیر گرمایش زمین و تغییرات آب و هوایی مشکلاتی برای بخش کشاورزی در کشور ایجاد شده است که در راستای رفع این مشکلات لازم است از تکنولوژی های روز در پیش بینی وضعیت آب و هوایی و اطلاع رسانی به بخش کشاورزی استفاده کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی نوشهر با سپاس از خدمات ارائه شده در سامانه تهک توسط مدیرکل و کارشناسان هواشناسی مازندران در پیش بینی های کوتاه مدت و بلند مدت هواشناسی، برنامه ریزی های کشاورزی در مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی هر منطقه را بسیار مهم برشمرد.

شایان ذکراست در پایان این جلسه کارشناسان از طریق ویدئو کنفرانس و ارتباط زنده با مرکز فناوری اطلاعات سازمان هواشناسی کشور برقرار و با سامانه تهک آشنا شدند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار