• مدیرکل تعاون مازندران خبر داد:

تشکیل کمیته نظارت و پایش اشتغال روستایی در مازندران

استنادنیوز؛مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از تشکیل کمیته نظارت و پایش اشتغال روستایی در مازندران خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل، کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شنبه شب در برنامه گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای مازندران با بیان اینکه بیشترین ثبت نام در حوزه تسهیلات اشتغالزای روستایی بوده است، تثبیت سکونت روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و افزایش اشتغال از جمله اهداف بوده است.

وی ایجاد اشتغال را هدف اصلی پرداخت تسهیلات بیان کرد وگفت: بیشترین تنوع طرح اشتغال روستایی در مازندران وجود دارد و رسته های اولویت دار اشتغال مانند شیلات، کشاورزی، دامداری، سورتینگ و غیره است.

اصغری با بیان اینکه ۷۰ درصد تسهیلات در حوزه کشاورزی بوده است گفت: روستاها باید در حوزه زیرساخت ها تقویت شود و بیشتر تسهیلات اعطایی در زمینه ایجاد اشتغال بوده است.

مدیرکل تعاون مازندران، با اشاره به معرفی ۱۸۰۰ طرح در قالب کارا به بانکها اظهار داشت: هزار و ۲۸۰ طرح منجر به قرارداد و پرداخت تسهیلات شده است.

وی بااظهار اینکه سرانه اشتغال را ۷۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر سه هزار و ۲۵۹ اشتغال در استان تعهد شده است و در مجموع بیش از ۱۶۵ میلیارد تومان اعتبار تسهیلات کارا در فاز اول درنظر گرفته شده است.

اصغری با بیان اینکه تاکنون ۱۱۸ درصد اعتبارات منجر به عقد قرارداد شده است گفت: در فاز دوم نیز برای اشتغال اعتبار درنظر می شود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته نظارت و پایش اشتغال اظهار داشت: راست آزمایی و آمایش طرح های اشتغال روستایی طرح به طرح در استان انجام می شود.

۱۲

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار