• سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندارن اعلام کرد:

توزیع روزانه 2 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات در بخش کشاورزی مازندران

استنادنیوز؛سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندارن گفت: در هر روز کاری 2 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات در بخش کشاورزی توزیع ‌می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مهدی خلیلی درباره اقدامات چند ماه اخیر بخش کشاورزی مازندران گفت: در این مدت 60 هزار تن کیوی با ارزش اقتصادی 120 میلیون دلار از مازندران صادر شد که در چندسال گذشته بی سابقه بوده است.

وی با اعلام اینکه روزانه 500 تن نارنگی و پرتقال به کشورهای روسیه، قطر، امارات، ترکیه، هندوستان، کشورهای CIS و حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 12 هزار تن مرکبات مازندران به ارزش 6 میلیون دلار صادر شد.

خلیلی از صادرات 75 تن برنج طارم محلی برای نخستین بار پس از چهل سال از مازندران به اروپا خبر داد و افزود: چند روز آینده 100 تن دیگر برنج به کشورهای اروپایی صادر خواهد شد که خود گویای کیفیت و سلامت برنج مازندران است.

سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه یکسال اخیر پنج هزار تن محصولات شیلاتی به ارزش 22 میلیون دلار به کشورهای آلمان، انگلیس، آمریکا، ژاپن، هنگ‌کنگ، سوئیس، بلژیک، عراق، افغانستان، قرقیزستان و ترکمنستان صادر شد، گفت: در این مدت یک میلیون و 260 هزار واحد گل و گیاه به ارزش اقتصادی یک میلیون و 700 هزار دلار از مازندران به کشورهای افغانستان، قزاقستان، ترکمنستان، گرجستان و آذربایجان صادر شد.

مشاور رییس و مدیر روابط عمومی جهاد کشاورزی مازندران از جذب تسهیلات اشتغال روستایی به مبلغ 135 میلیارد و 700 میلیون تومان برای 685 طرح کشاورزی خبر داد و گفت: با اجرای این تعداد طرح برای یک‌هزار و 539 نفر ایجاد اشتغال می شود.

وی با اشاره به اینکه 432 میلیارد ریال تسهیلات برای 930 طرح در حوزه توسعه ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی جذب شد، ادامه داد: مازندران رتبه نخست را در کشور در جذب تسهیلات مکانیزاسیون به خود اختصاص داده است.

خلیلی اضافه کرد: سال گذشته حدود 494 میلیارد تومان تسهیلات در بخش کشاورزی استان توزیع شد که این رقم در هشت ماهه امسال به 513 میلیارد و 400 میلیون تومان افزایش یافته است که به طور میانگین در هر روز کاری 2 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات در این بخش توزیع می‌شود.

سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 657 میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای 453 طرح و اشتغال‌زایی 90 نفر از محل صندوق توسعه ملی جذب شده است.

وی ادامه داد: امسال 122 هزار و 700 تن انواع محصولات کشاورزی شامل گندم، کلزا، سویا و آفتابگردان به ارزش 321 میلیارد تومان به صورت تضمینی از کشاورزان مازندرانی خریداری شد.

خلیلی از توزیع 106 هزار تن انواع کود شیمیایی، 777 هزار کیلوگرم بذر برنج و 6 هزار و 250 تن انواع بذور اصلاح شده بین کشاورزان استان خبر داد و افزود: سالانه در مازندران حدود هفت میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید می‌شود در حالیکه تنها 1.3 درصد از زمین‌های کشاورزی کشور در مازندران واقع شده و با این وجود حدود 10 درصد ارزش افزوده محصولات کشاورزی کشور مربوط به این استان است.

خلیلی با بیان اینکه مازندران برنج 25 میلیون ایرانی را با تولید 1.3 میلیون تن شلتوک تامین می‌کند، گفت: سالانه 220 هزار تن گوشت مرغ در مازندران تولید می شود که با این میزان تولید، گوشت سفید 10 میلیون ایرانی تامین می‌شود.

سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: یکسال اخیر 6 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران تجهیز و نوسازی شد و بستر کار برای کشاورزی مکانیزه در استان فراهم شده است.

وی از اجرای پوشش بتنی 93 کیلومتر از انهار و تجهیز یک‌هزار و 480 هکتار از مزارع و باغ‌ها به سامانه نوین آبیاری خبر داد و گفت: با اجرای این طرح ها، بهره وری مصرف آب از 37 درصد در سال 92 به 42 درصد در سال 97 ارتقا یافته است.

 

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار