• مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت:

٣٠ آذر ماه آخرین مهلت ارسال اثر به مسابقات فرهنگی هفته وحدت

استنادنیوز؛شالویی گفت: متقاضیان شرکت در دو مسابقه فرهنگی الکترونیکی 'دلنوشته ای به پیامبررحمت،محمد مصطفی(ص)' و 'کتاب و کتابخوانی' بر اساس کتاب سیره پیامبر اکرم با نگاهی به قرآن کریم» تا ٣٠ آذرماه فرصت ارسال اثر به دبیرخانه دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ،محمود شالویی افزود: دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف افزایش آشنایی و معرفت عمومی نسبت به زندگی و سیره حضرت محمد (ص) این دو مسابقه فرهنگی را برگزار کرده است.

وی تعمیق معارف اسلامی و گسترش الگوهای دینی و ترویج فرهنگ و ارزش های دینی و مذهبی ، ارائه و تبیین الگوهای عملی در جهت تقویت باورهای دینی و مذهبی و تهیه و تولید آثار دینی با محوریت زندگی پیامبر اسلام را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد.

شالویی برگزاری این دو مسابقه فرهنگی را در ادامه و همسو با برنامه های هفته وحدت خواند.

** مسابقه دلنوشته ای به پیامبر رحمت،محمد مصطفی (ص)

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر مازندران پرهیز از خشونت، عفو و بخشش و طلب مغفرت برای خطاکاران، مشاوره و هم فکری با مومنان، قاطعیت در انجام کار و توکل بر خود، ایجاد و تقویت احساس عشق و علاقه و مهربانی در میان مردم را از محورهای مسابقه دلنوشته ای به پیامبررحمت،محمد مصطفی (ص) عنوان کرد.

وی افزود: این مسابقه در دو بخش آثار گروه سنی تا ١٤ ساله ها و آثار ارسالی ١٤ ساله ها به بالا برگزار می شود و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد به نشانی farhang.gov.ir ثبت نام و آثار خود را ارسال نمایند.

شالویی گفت که متقاضیان همچنین می توانند از طریق سایت شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت ارشاد به نشانی marouf.farhang.gov.ir و یا به صورت مستقیم از طریق سایت پیامبر (ص) به نشانی اینترنتی payambar.farhang.gov.ir آثار خود را ارسال کنند.

وی به مبنای ارزیابی مسابقات دلنوشته ها نیز اشاره کرد و گفت: روانی قلم و استحکام نثر، جذابیت سوژه، جزئی نگری در روایت، فضاسازی، ارائه اطلاعات از مناسبات و مسائل زندگی انسانی از جمله مبانی ارزیابی آثار خواهد بود.

شالویی افزود: آثار ارسالی باید در قالب داستان های کوتاه ٥٠٠ تا سه هزار کلمه ای باشد و از حداکثر ١٠ صفحه A٤ نیز تجاوز نکند.

**کتاب و کتابخوانی بر اساس کتاب سیره پیامبر اکرم با نگاهی به قرآن کریم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: منبع مسابقه کتاب و کتابخوانی کتاب سیره پیامبر اکرم با نگاهی به قرآن کریم نوشته حجت الاسلام محسن قرائتی است که شرکت کنندگان می توانند نسخه کتاب مورد نظر را از طریق نشانی های اینترنتی farhang.gov.ir و marouf.farhang.gov.ir به صورت pdf دانلود کنند.

شالویی افزود: متقاضیان حضور و رقابت در مسابقه کتاب و کتابخوانی می توانند در سایت مسابقه ثبت نام کنند و به صورت الکترونیکی به سئوالات مسابقه در مدت زمان ١٠ دقیقه پاسخ دهند.

وی ادامه داد: سئوالات مسابقه شامل ١٠ مورد است که به صورت تصادفی انتخاب می شود و متقاضی برای قبولی باید حداقل به هفت سئوال پاسخ صحیح بدهد.

شالویی گفت: این دو مسابقه فرهنگی از ٢٩ آبان ماه آغاز شده و تا ٣٠ آذر ماه جاری ادامه دارد و به برندگان مسابقه به صورت نقدی و غیر نقدی جوایز نفیسی اعطا می شود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار