\به منظور کاهش الودگی هوا با نصب تجهیزات، کربن سیاه در هوای تهران مانیتور می‌شود

  • کد خبر: 21526
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 27 آذر 1395

میزان آلاینده کربن سیاه در هوای تهران از ماه آینده رصد می شود.

به گزارش استناد نیوز ، وحید حسینی گفت: هدف ما این است که با اجرای معاینه فنی و طرح کاهش میزان کربن سیاه که یکی از اجزای آلاینده پی ام دو نیم است و تاثیر خطرناکی بر سلامت شهروندان می گذارد را به حداقل برسانیم.

حسینی افزود:از ماه آینده با نصب تجهیزات لازم تلاش می کنیم کربن سیاه در هوای تهران را حداقل در یک ایستگاه اندازه گیری کنیم زیرا انتظار داریم تا به مرور زمان و با اجرای طرح کاهش و حذف خودروهای کاربراتوری، این آلاینده خطرناک که تاثیر مستقیم بر افزایش بیماری های خطرناک در هوای تهران می گذارد، کاهش پیدا کند.

مدیر عامل شرکت کنترل آلودگی هوای تهران با اشاره به آثار اخذ معاینه فنی در کاهش آلودگی هوای تهران گفت: اخذ معاینه فنی خودروها و اجرای طرح کاهش در دوره زمانی مشخصی اثر خود را بر آلودگی هوای شهرهای بزرگ بر جای می گذارد. حسینی افزود: تجارب جهانی در شهرهایی نظیر لندن و برلین گویای این است که معاینه فنی خودروها و اجرای طرح کاهش سبب شده کربن سیاه یا دوده که خطرناک ترین آلاینده سمی هوا است در یک دوره زمانی پنج ساله و در هر سال ١١ درصد کاهش پیدا کند. وی با اشاره به اینکه آثار معاینه فنی خودروها در کاهش آلاینده‌ها حداقل در یک بازه زمانی ٥ ساله خود را نشان می‌دهد، گفت: راهکارهایی همانند اخذ معاینه فنی خودروها، طرح کاهش و نصب فیلتر دوده برای مقابله با آلاینده پی ام ده تهران که همان گرد وخاک است و البته چندان خطرزا نیست موثر نیست. بر اساس گزارش سایت تهران سما، مدیر عامل شرکت کنترل آلودگی هوای تهران تاکید کرد: تلاش مدیریت شهری بر این است که کربن سیاه یا دوده که قسمت خطرناک آلاینده پی ام دونیم است و تاثیر خطرناکی بر سلامت انسان ها دارد با اجرای معاینه فنی و طرح کاهش به حداقل برسد.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار