قیمت سکه، طلا و دلار در بازار امروز تهران مشخص شد

استنادنیوز؛ نرخ‌های اعلام شده  بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارز بر مبنای معاملات ثبت شده در " سامانه نظارت ارز (سنا) " توسط بانکها و صرافی‌های مجاز کل کشور است.

قیمت طلا امروز

قیمت طلا  ۱۸عیار ۳۰۵ هزار و ۹۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۳۸٫۷ دلار معامله می‌شود.

 

طلا ۱۸ عیار ۳۰۵,۹۰۰ تومان
طلا ۲۴ عیار ۴۰۶,۳۰۰ تومان
مظنه (طلا ۱۷ عیار) ۱٫۳۲۰٫۰۰۰ تومان
اونس طلا ۱۲۳۸٫۷ دلار

قیمت سکه امروز :

قیمت سکه امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.
نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

 

سکه تمام طرح جدید  ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
نیم‌ سکه بهار آزادی ۱,۷۵۰,۰۰۰ تومان
ربع‌ سکه ۱,۰۳۰,۰۰۰ تومان
سکه گرمی  ۶۴۰٫۰۰۰ تومان

قیمت دلار امروز :

قیمت دلار امروز در بازار آزاد دلار ۱۰/۱۰۰ تومان داد و ستد می شود.

 

قیمت دلار در صرافی ملی

در صرافی ملی دلار ۹۹۹۰ تومان به فروش می رسد و تا سقف ۲۲۰۰ دلار ارائه می شود , همچنین با قیمت ۹۹۷۰تومان از مردم خریداری می شود. قیمت خرید یورو نیز در صرافی های دولتی  ۱۱/۸۵۰ تومان و فروش ۱۱/۸۹۰ تومان اعلام شده است.

قیمت خرید دلار توسط بانک ها

امروز بانک های عامل قیمت دلار را ۹ هزار و ۹۰۰ تومان، قیمت یورو را ۱۱ هزار و ۱۹۷ تومان و ۷ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۲ هزار ۴۵۷ تومان و ۱ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده اند.

قیمت خرید دلار در بانک های عامل نسبت به دیروز ۵ تومان، قیمت یورو ۵ تومان و قیمت پوند انگلیس نیز ۲۵۷ تومان کاهش یافته است.

نرخ خرید ارز در بانک‌ها، از زمان اعلام تا هفته گذشته عموما رو به افزایش بوده است؛ به طوری‌که نرخ خرید دلار در شعب ارزی بانک‌ها در ابتدا از ۹۵۰۰ تومان آغاز شد و به بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان نیز رسید، اما از حدود دو هفته پیش بانک‌ها نرخ خرید دلار را کاهش دادند.

قیمت انواع ارز در بازار ایران

قیمت دلار :  ۱۰٫۵۰۰ تومان

قیمت یورو : ۱۱٫۹۰۰ تومان

قیمت پوند انگلستان: ۱۳/۰۰۰ تومان

قیمت دلار کانادا : ۷۹۰۰ تومان

قیمت دلار استرالیا : ۷٫۵۰۰ تومان

قیمت فرانک سوییس : ۱۰٫۵۰۰ تومان

قیمت یوان چین : ۱۵۲۰ تومان

قیمت درهم امارات : ۲۸۵۰ تومان

قیمت لیر ترکیه : ۱۹۸۰تومان

قیمت ارز مسافرتی امروز:

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۱ هزار و ۵۲۵ تومان و ۴  ریال می فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان می رسد. قیمت ارز مسافرتی نسبت به دیروز ۵ تومان کاهش یافته است.

گفتنی است، امروز در صرافی های دولتی، قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های دولتی با کاهش ۱۰ تومانی نسبت به صبح دیروز ۱۱ هزار و ۸۹۰ تومان رسیده است؛ قیمت خرید یورو نیز بدون تغییر قیمت نسبت به صبح دیروز در صرافی‌های دولتی ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام شده است.

قیمت انواع ارز دولتی امروز 

یورو در مرکز مبادلات ارزی بدون تغییر قیمت نسبت به یکشنبه ۴۷۵۱ تومان،‌ قیمت درهم امارات ۱۱۴۳ تومان و قیمت پوند انگلیس نیز ۵۲۸۴ تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارزهای دولتی فروخته می‌شود.

اخبار طلا، دلار، سکه امروز :

 

خبر دلار : به گفته فعالان، دلار در کف بازار بدون معامله خاصی به مرز پایین تر رفت و بیشتر لفظ های فروش بین معامله گران رد و بدل می شد.

خبر طلا : قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۲۴ درصد کاهش به ۱۲۳۹ دلار و ۲ سنت رسید. در اوایل جلسه دیروز قیمت فلز زرد به پایین ترین رقم از ۴ دسامبر یعنی ۱۲۳۲ دلار و ۳۹ سنت رسید. قیمت طلا در این هفته حدود ۰٫۸ درصد کاهش یافت. قیمت طلا ی آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه ۰٫۴۸ درصد افت داشت و به ۱۲۴۱ دلار و ۴۰ سنت رسید.

سوکی کوپر، تحلیلگر بازار فلزات گرانبها در بانک استاندارد چارترد در این باره گفت: «تقویت دلار بر تمام بازارها تاثیرگذار بوده است. عامل اصلی تحولات قیمتی در روزهای آینده انتظارات بازارها از موضع فدرال رزرو خواهد بود.»

بازارها در انتظار نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا در روزهای ۱۸ و ۱۹ دسامبر هستند که احتمالا در طی آن نرخ بهره افزایش خواهد یافت. اما تمرکز اصلی روی چشم انداز افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

رونان مانلی، تحلیلگر فلزات گرانبها گفت: «با توجه به در پیش بودن نشست فدرال رزرو در هفته آینده، هرگونه افزایش قیمت طلا در نتیجه تقویت ارزش دلار خنثی خواهد شد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار