پیام مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به مناسبت گرامیداشت هفته سوادآموزی

استنادنیوز؛مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به مناسبت گرامیداشت هفته سوادآموزی (یکم تا هفتم دی ماه) پیام تبریک صادر کرد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ متن پیام «عسکری نیکزاد» به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مـن قلـم هستم برای رشـد تـو من یکی گشتم همو انگشت تو

من نشانت می دهم همچون چراغ راه بینایی برایـت در فـراغ

بنام خداوند قلم، قلمی که هم او در کتابش بدان قسم یاد کرد. او که خداوند جن و انس و ملائک است و دیگر موجودات. و از این میان تنها انسان است که می تواند به کمال و سعادت برسد. پرده های ظلمت و تاریکی دنیای جهل را بدرد و به روشنایی معرفت برسد. این پریدن ورسیدن، بدون داشتن بال علم و دانش میسر نخواهد بود.

فطرت انسان، فطرت کمال گرایی است و بی شک همین ویژگی بشری او را به سوی فراگیری علم سوق می دهد. خاصه آنکه در شریعت مقدس اسلام نیز بارها و بارها به فراگیری دانش سفارش شده و حتی آن را تکلیف هر مسلمان زن و مرد دانسته اند. چه آنکه رسولش فرمود: "طلب العلم فریضه علی کل مسلم و مسلمه".

دنیای این روزهای بشر، با هیاهوهای گوناگون منحصر به خود، شاید گاهی فرصت طلایی آموختن در سنین مناسب را از بعضی افراد گرفته باشد. در کشور ما نهضت سوادآموزی که تاسیس آن از فرامین بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی مان، حضرت امام خمینی (ره) می باشد، شرایط فراگیری آغازین و یا ادامه مرحله آموزش را در اختیار کسانی که به فراخور شرایط خود، می باید از آن بهره بگیرند، قرار می دهد.

سواد و سوادآموزی دنیای ژرف و بی پایانی است و هیچگاه تعطیل نمی شود. تعریف سواد و سوادآموزی در مفاهیم دنیای امروزه تغییر کرده و فقط در توانایی خواندن و نوشتن خلاصه نمی شود و با گذر زمان و پیشرفت عرصه های مختلف، تعبیر بشر از سواد همواره، در حال تغییر یافتن است.

با نگاهی به شعارهای جهانی سوادآموزی از «سواد دیجیتال» گرفته تا «توانایی ایجاد تغییر در زندگی بر اساس داشته ها و معلومات»، نیک در می یابیم که سوادآموزی هر روز باید گسترده و گسترده تر شود تا از تکلف «صرف خواندن و نوشتن» گذشته و به آموزش مهارت ها برسد. تا بدانجا که سوادآموزی عرصه ای برای آموزش به همه افراد جامعه به تبع نیاز هر شخص باشد تا آثار زندگی در دنیای امروزی را برای نسل بشر به بهترین حالت برساند.

اینجانب ضمن تقدیس این نهضت و تبریک هفته سوادآموزی و نیز تقدیر از همکاران خدوم حوزه سوادآموزی، از همه افراد و دستگاه هایی که به نحوی می توانند در یاری رسانی به حوزه سوادآموزی مرتبط باشند، خواستارم که همه توان و عزم خود را در از بین بردن دیو جهل و بی سوادی به کار بگیرند و بازهم چراغی باشند در مسیر تعالی سوادآموزی استان مازندران، تا بتواند همچون سال‌های گذشته به عنوان باسوادترین استان کشور و بیشترین نرخ رشد سواد در کشور، جایگاه نخست خود را حفظ نماید.

الهی!

به خط مصحفم گردان نظر باز خط مصحف سواد دیده ام ساز

عسکری نیکزاد

مدیرکل آموزش وپرورش استان مازندران

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار