• مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

بیشترین رقبات موقوفات کشور در مازندران وجود دارد

استنادنیوز؛مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: بیشترین رقبات موقوفات کشور در مازندران وجود دارد که حدود ۷۰ درصد نیت موقوفات در مازندران برای اطعام و عزاداری شهادت امام حسین(ع) در ماه‌های محرم و صفر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی در دوره آموزشی مبلغان بومی استان مازندران که در آستان مقدس امامزاده عباس(ع) ساری برگزار شد، به اهمیت مشارکت و حضور پررنگ روحانیون در فعالیت‌های اجتماعی اشاره و اظهار کرد: روحانیون در همه شرایط حتی در شادی و غم‌های مردم در کنار آنها قرار دارند.
وی با بیان اینکه وقف می‌تواند توسط روحانیون به‌خوبی ترویج پیدا کند، افزود: بیشترین رقبات موقوفات کشور در مازندران وجود دارد که حدود ۷۰ درصد نیت موقوفات در مازندران برای اطعام و عزاداری شهادت امام حسین(ع) در ماه‌های محرم و صفر است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه وقف‌های امروز بیشتر به نیازهای روز جامعه گرایش دارند، تصریح کرد: بسیاری از مردم توان پرداخت هزینه بیماری‌های خاص را ندارند که اگر وقف‌هایی در این زمینه وجود داشته باشد اوقاف می‌تواند به بیماران کمک کند.
حیدری با بیان اینکه اوقاف تمامی عواید موقوفات را در راستای نیت واقف که در وقف نامه ذکر کرده است، هزینه می‌کند، گفت: طی سال‌های اخیر با حضور روحانیون و طلبه‌ها فعالیت‌های اوقاف پیشرفت چشمگیری داشته است.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار