• استاندار مازندران گفت:

تجهیز و توسعه معادن فلورین مازندران با حمایت ایمیدرو/تولد دوباره صنایع در مازندران پس از چهار دهه

استنادنیوز؛مقام عالی دولت در مازندران در دیدار با مدیرعامل ایمیدرو، گفت: از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خواسته شده تا به تجهیز و توسعه معادن فلورین و صنایع فرآوری این ماده معدنی ورود پیدا کند. ‎

مقام عالی دولت در مازندران در دیدار با مدیرعامل ایمیدرو، گفت: با توجه به رتبه اول استان در داشتن معادن فلورین، از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خواسته شده تا به تجهیز و توسعه معادن فلورین و صنایع فرآوری این ماده معدنی ورود پیدا کند. ‎

در نشستی با حضور احمد حسین زادگان، استاندار مازندران، خداداد غریب پور، مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( شرکت ایمیدرو ) و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، توسعه فعالیت ها و صنایع معدنی استان مازندران مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار مازندران در این دیدار با بیان اینکه پروژه های جاری ایمیدرو در استان در حال اجرا هستند، از پیگیری برای اجرای پروژه ها و سرمایه گذاری ایمیدرو در استان خبر داد و گفت: شرکت ایمیدرو در حوزه زغال سنگ فعالیت های خوبی را شروع کرده که یکی از محوری ترین آن پروژه ها، کُک سازی سوادکوه است که در حال حاضر به دلیل مسائل عدم دریافت مجوزهای زیست محیطی متوقف شده اما تصمیم گرفته شد که با همکاری شرکت ایمیدرو این مشکلات را برطرف کنیم تا هرچه زودتر این پروژه تعیین تکلیف شود.

احمد حسین زادگان با اشاره به اینکه معادن کردآباد و گلیران محور توسعه معادن ایمیدرو است، اظهار داشت: با توجه به رتبه اول مازندران در معادن فلورین، از ایمیدرو خواستیم که به تجهیز و توسعه معادن فلورین و صنایع فرآوری فلورین ورود کند.

مقام عالی دولت در مازندران در خصوص برخی از تصمیم های این جلسه نیز گفت: بازفرآوری و بازیافت باطله ها، اجرای طرح افزایش ظرفیت و زیر ساخت های گلیران، تکمیل اکتشاف و افزایش بهره وری معدن کردآباد، کمک به تکمیل موزه معدنی سوادکوه، اجرای یک طرح بزرگ صنایع معدنی با تکنولوژی بالا در مازندران و کمک به ایمنی معادن زغال سنگ از دیگر مصوبات این نشست در راستای توسعه معادن و اشتغال زایی بود.

وی اکتشافات اولیه معادن مس و آهن در استان را یک ظرفیت برشمرد و افزود: از ایمیدرو دعوت شد که برای توسعه صنایع پائین دستی فولاد، آلومینیوم، مس، فویل و کویل آلومینیوم نیز اقدامات لازم را انجام دهد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار