\جزئیات مسمومیت ۴۰ دانش آموز آهنگرکلا بابل

  • کد خبر: 215397
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 08 دی 1397

استنادنیوز؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: مسمومیت ۴۰ دانش آموز مدرسه ابتدایی شهید علی پور روستای آهنگرکلا  در دست بررسی است.

محمد جوانیان با بیان اینکه کارشناسان مرکز بهداشت روستای آهنگرکلا بخش گتاب بابل درپی مسمومیت چند دانش‌آموز مراجعه کردند افزود: گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل بعد از دریافت گزارش بلافاصله به این روستا اعزام و در مرحله نخست مشخص شد تعدادی از دانش‌آموزان دچار علائم بیماری گوارشی مانندتهوع، اسهال و استفراغ شدند و پس از دریافت اطلاعات از والدین این دانش‌آموزان مشخص شد برخی از این کودکان از روز قبل نیز علائم این بیماری را داشتند.

وی افزود: حدود ۴۰ دانش‌آموز این مدرسه از کلاس‌های مختلف درگیر این مسمومیت شده بودند، بررسی در روستا نشان داد هیچکدام از اهالی به این بیماری مبتلا نشدند بنابراین به نظر می‌رسید علت بروز این علائم را در مدرسه باید جستجو کرد و از آب و غذای بوفه مدرسه نمونه‌گیری و به آزمایشگاه ارسال شد که فعلا در دست بررسی است.

به گفته وی، هیچ‌کدام از دانش‌آموزان نیاز به بستری شدن نداشتند و مراحل درمان در درمانگاه روستا انجام شد، تعدادی از دانش‌آموزان نیز دیروز با علائم اسهال و استفراغ به درمانگاه روستا مراجعه کردند اما امروز هیچ مراجعه‌کننده‌ای نداشتیم.

جوانیان ادامه داد: احتمال مسمومیت غذایی این دانش‌آموزان دور از ذهن نیست و مرکز بهداشت پیگیر این موضوع است و جای نگرانی نیست و اهالی روستا تا مشخص شدن علت دقیق این مسمومیت و عامل این بیماری، ضمن حفظ خونسردی در صورت مشاهده علائم اسهال و استفراغ بلافاصله به درمانگاه محل مراجعه کنند/مهر

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار