پیشنهاد مدیرعامل توانیر برای مشترکان پرمصرف برق

استنادنیوز؛ مدیرعامل توانیر گفت: برنامه‌هایی را برای کاهش مصرف مشترکان پرمصرف برق درنظر گرفته‌ایم که پس از تصویب هیات دولت، جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد؛ اما یکی از این پیشنهادها استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر توسط مشترکان پرمصرف است.

متولی‌زاده  با بیان این‌که هنوز مساله افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف در دستور کار هیات دولت وزیران است، اظهار کرد: احتمالا به‌دلیل سفرها و مشغله‌های کاری، تعیین تکلیف این موضوع به تاخیر افتاده است اما امیدواریم هرچه زودتر این مساله با همکاری دولت پیگیری شود.

وی با بیان این‌که پس از تصویب این مساله، اطلاع‌رسانی و آموزش‌های لازم برای مشترکان پرمصرف اجرایی خواهد شد، ابراز کرد: پیشنهاد ما این بوده که برای کسانی که بیش از الگو مصرف می‌کنند، تعرفه برق افزایش یابد که البته در این بین نیز تمرکز بیشتر برروی کسانی است که بیش از دو برابر الگو مصرف دارند.

به گفته مدیرعامل توانیر، اگرچه تعداد این مشترکان کم است اما مصرف برق آن‌ها بسیار بالا تخمین زده می‌شود. قاعدتا بعد از تصویب این طرح در هیات دولت، میزان افزایش تعرفه مشترکان به‌طور کامل مشخص خواهد شد.

متولی‌زاده تصریح کرد: بی‌شک این دسته از مشترکان به‌راحتی می‌توانند مصارف خود را اصلاح کنند و با روش‌های ساده به جرگه مشترکان کم‌مصرف بپیوندند اما برای مشترکانی که تمایلی به کاهش مصرف ندارند، راهکارهای جایگزینی را تعریف کرده‌ایم که می‌توان به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر اشاره کرد.

وی با بیان این‌که قیمت تعرفه‌های ما با انرژی‌های تجدیدپذیر در مصارف بالا نزدیک خواهد شد، گفت: مدلی را طراحی کرده‌ایم که تعرفه برق نزدیک انرژی‌های تجدیدپذیر شود. به گونه‌ای که مشترک پرمصرف تمایل داشته باشد که خودش برق مصرفی خود را تولید کند و دیگر هزینه‌ای را برای این مسئله نپردازد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار