طرح ساماندهی سنجش و پذیرش دانشجو با قید فوریت به هیات رییسه تقدیم شد

استنادنیوز؛ نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تهیه طرح اصلاح قانون پذیرش و سنجش دانشجو خبر داد و گفت که در صورت تصویب این طرح پذیرش دانشجویان کلیه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد نیز بر عهده وزارت علوم خواهد بود.

قاسم احمدی لاشکی  اظهار کرد: طرح اصلاح قانون پذیرش و سنجش دانشجو در سال 92 برای تمامی دانشگاه‌های دولتی، غیردولتی، غیرانتفاعی، جامع علمی ــ کاربردی، پیام نور، فرهنگیان، آزاد می‌باشد که مسئولیت سنجش و پذیرش دانشجو با سازمان سنجش زیر نظر وزارت علوم خواهد بود.

وی توضیح داد: سال گذشته پذیرش دانشجو بر عهده دانشگاه‌ها گذاشته شد و آنها بر اساس نیازشان دانشجو پذیرش می‌کردند که امسال شاهد تنش‌ها و اعتراضاتی بودیم. لذا در این طرح کار سنجش و پذیرش دانشجو به وزارت علوم سپرده شده است تا بر اساس تشخیص وزارت علوم هر دانشگاه چه تعداد دانشجو در چه رشته‌ها و چه مقاطعی را پذیرش کند. با این شرایط دیگر دانشگاه‌ها بدون حساب و کتاب دانشجو پذیرش نمی‌کنند.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در چند سال گذشته شاهد بودیم که کلاس‌های دکترا با بیش از 20 دانشجو اداره می‌شد حال این که دانشجویان دکترا تربیت می‌شوند تا علم آوری کنند نه این که کلاس دانشگاه برگزار شود.

وی در پایان گفت: این طرح با قید یک فوریت به هیات رییسه تقدیم شده است/ایسنا

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0
آیا از عملکرد کلی نمایندگان استان مازندران در مجلس رضایت دارید؟
 • 2554 Votes
  بله، کاملا راضی هستم
  14.78%
 • 5516 Votes
  می توانستند عملکرد بهتری داشته باشند
  31.92%
 • 9212 Votes
  خیر، اصلا راضی نیستم
  53.3%
← Back
Total 17282 Votes

insta35065126

telegram405412

آخرین اخبار