• یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

سهم هر ایرانی از هدفمندی یارانه ها 148 هزار تومان است

استنادنیوز؛ علی بابایی کارنامی اظهار داشت: در بودجه پیشنهادی سال 98 سهم هر ایرانی از هدفمندی یارانه ها 148541 هزار تومان می تواند باشد.

یک دانش آموخته دکتری اقتصاد در گفت و گویی اختصاصی با استنادنیوز بیان داشت: براساس اعلام رسمی سازمان برنامه و بودجه کشور درآمد ناشی از هدفمندی یارانه ها در سال 97 حدود 98834 میلیارد تومان بوده که در بودجه پیشنهادی سال 98 رشد 44 درصدی داشته است که در نتیجه به عدد 142.600 میلیارد تومان رسیده است.

بابایی کارنامی افزود: یعنی به ازای هر ایرانی در سال 98 می توان 1.782.500 و در ماه 148.541 هزار تومان یارانه نقدی پرداخت کرد و به تعبیر دیگر سهم هر خانوار 4 نفری ایرانی از این محل در ماه حدود 600 هزار تومان است.

 

وی گفت: حال با تحلیل واقعی این عدد و ارقام وقت آن نرسیده است که مجلس محترم به جای دخالت در عزل و نصب ها و یا مسائل حاشیه ای یک بار هم شده برای همیشه حتی در حدود شش ماه تلفن های خود را خاموش نمایند و فرض را بر رای نیاوردن در دور بعد مجلس بگذارند و به طور اساسی و بنیادی در حوزه اقتصاد کشور با مشارکت فعالان بخش اقتصادی و دولت محترم و نخبگان کشور و دیگر حوزه های تصمیم گیری اتخاذ نمایند.

 

این دانش آموخته دکتری اقتصاد بیان داشت؛ با کنار هم گذاشتن حدود  1600 هزار میلیارد تومان حجم نقدینگی کشور و نرخ بیکاری بالای 12 درصد کشور( مخصوصا فارغ التحصیلان و دانشجویان) و روکود بنگاه های اقتصادی کشور( فعال بودن حدود 30 درصد) که این عدد اگر به 60 درصد برسد به عنوان مثال در استان گیلان حدود 50 هزار شغل مستقیم خواهد داشت.

 

بابایی کارنامی اظهار داشت:با لحاظ منابع اعداد و ارقام هدفمندی یارانه ها و تحلیلی درست آن چرخ تولید کشور را با رعایت ابلاغیه های مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی و با اتکا به اقتصاد درون و صادرات محور می توان به اقتصاد کشور رونق بخشید.

این کارشناس اقتصادی در پایان گفت: کشور در حالت کنونی به تصمیمات عقلانی نیاز دارد نه احساسی!!

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار