• مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اعلام کرد:

رتبه دوم مازندران در کشوراز لحاظ داشتن بقاع متبرکه و امامزاده

استنادنیوز؛حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی گفت:مازندران از لحاظ داشتن بقاع متبرکه و امامزاده رتبه دوم کشور را دارد که همین مسئله وظیفه اوقاف را در نگهداری و حفاظت از این اماکن مذهبی سنگین کرده است.

به گزارش استنادنیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با اشاره به اهمیت اجرای پروژه‌های عمرانی موقوفات و بقاع متبرکه در مازندران، اظهار کرد: استان علوی و ولایتمدار مازندران از لحاظ داشتن بقاع متبرکه و امامزاده رتبه دوم کشور را دارد که همین مسئله وظیفه اوقاف را در نگهداری و حفاظت از این اماکن مذهبی سنگین کرده است.
وی با اشاره به وجود هزار و ۳۶۱ بقعه متبرکه و امامزاده در مازندران، افزود: ۱۱۷ بقعه متبرکه استان دارای طرح جامع هستند که باید با کمک خیران، مردم و دولت این پروژه‌ها به سرانجام برسند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: بقاع متبرکه دارای طرح جامع از لحاظ فنی و مهندسی تمامی زیرساخت‌های پیش‌بینی و طراحی شده است که بسیاری از آنها در مرحله اجرا قرار دارند.
حیدری با بیان اینکه ۱۳۰ پروژه عمرانی در بقاع متبرکه مازندران در حال اجراست که این پروژه های به صورت مردمی و با کمک اوقاف اداره می‌شوند، تصریح کرد: این پروژه‌های عمرانی در مساحت‌های مختلف در قالب ایجاد فضایی بزرگتر بر بقعه متبرکه و ایجاد ضریح انجام می‌شود.
وی بر ضرورت داشتن سرویس‌های بهداشتی مناسب در بقاع متبرکه استان تاکید کرد و گفت: بیش از ۵۰ سرویس بهداشتی در سطح بقاع متبرکه مازندران در حال احداث، تکمیل و تعمیر است که اعتبار آن از محل کمک‌های مردمی و اوقاف تامین می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۵ میلیارد ریال اعتبار از محل نزورات مردمی برای پروژه‌های عمرانی بقاع متبرکه مازندران هزینه شده است.


.

 

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار