• معاون طرح و توسعه آب منطقه ای مازندران:

مطالعات اولیه آبرسانی ۴۳۸ شهر و روستای مازندران در وزارت نیرو تصویب شد

استنادنیوز؛معاون طرح و توسعه آب منطقه ای مازندران از تصویب مطالعات اولیه آبرسانی به ۹ شهر، ۱۷ دهستان و ۴۲۹ روستای استان در وزارت نیرو خبر داد. 

به گزارش اسستنادنیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، حیدر داودیان اظهار داشت: مطالعات مرحله نخست آبرسانی شهرستان‌های آمل، نور و محمودآباد شامل 9 شهر، 17 دهستان با 429 روستا به تصویب وزارت نیرو رسید.

وی از این طرح به عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های آبرسانی استان یاد کرد و گفت: تلاش شد از 603 آبادی محدوده این طرح 429 روستا و 9 شهر که امکان تامین آب به صورت یکی از مجتمع‌های بزرگ آبرسانی وجود داشت تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

داودیان نیاز شرب این شهرستان‌ها را در حال حاضر حدود 58 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: با توجه به افت سطح ایستایی آبخوان‌ها و روند کاهش کیفیت و روند رو به رشد جمعیت شناور و توریست، آب سطحی جایگزین منابع آب زیرزمینی می‌شود که در نظر است از محل سد هراز تامین شود.

وی با اشاره به تخصیص آب شرب جمعیت محدوده این طرح از سد هراز افزود: در افق 1425 به میزان 73 میلیون متر مکعب آب و برای افق( سال ) 1440 به میزان 115 میلیون متر مکعب آب از سد هراز پس از اجرای خط انتقال و تصفیه‌خانه آب شرب سالم و بهداشتی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار