• مدیر کل بهزیستی استان مازندران در جلسه آموزش پروتکل اختصاصی بهبودیافتگان و بازتوانی اختلال مصرف مواد تاکید کرد:

دفاع از حقوق فرد آسیب دیده مهمترین اولویت بهزیستی

استنادنیوز؛مدیر کل بهزیستی استان مازندران گفت: فرصت مناسب برای رسیدن به نقطه مطلوب در اختیار مدیران کمپ ها گذاشته شده و اکنون به مرحله ای رسیدیم که از کمیت عبور کردیم و باید در مسیر افزایش کیفیت خدمات گام برداریم .

به گزارش استنادنیوز به نقل از روابط عمومی بهزیستی مازندران، دکتر آرام ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در جهت کاهش معضل اعتیاد در جامعه گفت: طیف گسترده ای از کسانی که دچار آسیب اعتیاد هستند با روش پرهیز مدار میتوانند از این بلای خانمان سوز رها شوند.

وی با تاکید بر اینکه سیاستگزاران و برنامه ریزان در جریان میزان سختی کار و فعالیت های مرتبط با حوزه اعتیاد هستند افزود: برای خدمات دهی هرچه بهتر نیاز به رویکردهای جدید، باز آموزی روش ها و برنامه ریزی های نوین است.

مدیر کل بهزیستی استان مازندران با اشاره به مجوز های گسترده ای که طی ده سال اخیر از سوی بهزیستی برای راه اندازی مراکز و کمپ های ترک اعتیاد صادر شد، خاطرنشان کرد: فرصت مناسب برای رسیدن به نقطه مطلوب در اختیار مدیران کمپ ها گذاشته شده و اکنون به مرحله ای رسیدیم که از کمیت عبور کردیم و باید در مسیر افزایش کیفیت خدمات گام برداریم .

دکتر آرام با بیان اینکه تمامی خدمات ارائه شده در کمپ ها باید بر اساس موارد ذکر شده در پروتکل باشد تصریح کرد: مجوز ها بر اساس ظرفیت کمپ ها ارائه شود و تعرفه ها نیز بر همان اساس پرداخت شود و چنانچه مرکزی شرایط ارائه جامع خدمات را ندارد از ظرفیت دیگر مراکز استفاده کند.

مدیر کل بهزیستی استان مازندران با تاکید بر لزوم آشنایی مدیران کمپ ها و مراکز با دستورالعمل ها و آیین نامه ها گفت: تمامی قوانین شفاف و روشن است و هیچ گونه اخلال و کم کاری در جهت ارائه خدمات به فرد آسیب دیده، برای بهزیستی قابل توجیه نیست .

وی توجه، اهمیت و خدمات دهی به فرد دچار سوءمصرف مواد را فلسفه وجودی برپایی کمپ ها، مراکز و مجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و افزود: بهزیستی بعنوان متولی اصلی در حوزه آسیب های اجتماعی، در وهله اول مدافع حقوق فرد آسیب دیده است .

دکتر سید سعید آرام با بیان اینکه بهزیستی همواره حامی حقوق کمپ های ترک اعتیاد بعنوان بازوان توانمند بهزیستی در جهت حل این معضل بزرگ می باشد، گفت: افرادی که از این مراکز خدمات دریافت میکنند محصول شرایط نابسامان و انواع آسیب ها هستند و حفظ کرامت انسانی ها درکنار مدیریت و حل مشکلات موجود از وظایف مهم مدیران کمپ ها است.

گفتنیست در ادامه سید محمد منفرد رییس حراست اداره کل بهزیستی به بیان موارد امنیتی و قوانین موجود پرداخت و در پایان ، جلسه پرسش و پاسخ مدیر کل بهزیستی با مدیران مراکز و کمپ ها برگزار شد.

شایان ذکر است دکتر آرام در خلال جلسه پرسش و پاسخ که با حضور علاءالدینی معاون توانمند سازی و اشتغال بهزیستیاستان برگزار شد، دستور اعطاء وام بیست میلیونی قرض الحسنه اشتغال و خدمات بیمه ای برای کمپ هایی که بر اساس پروتکل فعالیت میکنند را صادر نمود.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار