• نمودار کاهشی طلا

کاهش قیمت جهانی طلا پس از اتفاقات اخیر

پس از حمله تروریستی داعش در آلمان و همچنین احتمال افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا قیمت طلا کاهش یافت

پس از تصادف خونین در آلمان و عدم موفقیت ترکیه در افزایش خرید طلا و با توجه به تمرکز بازار بر احتمال افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا در سال آینده، قیمت طلا کاهش یافت.

سفیر روسیه در آنکارا پس از یک سخنرانی در یک گالری عکس در روز دوشنبه به ضرب گلوله یک افسر پلیس کشته شد. پس از آن، یک کامیون وارد یک بازار شلوغ در مرکز برلین شد که 12 نفر کشته و 48 زخمی بر جای گذاشت. پلیس آلمان گفته است که احتمال می‌دهد این یک اقدام تروریستی بوده باشد.

با تقویت بازار کار آمریکا، احتمال افزایش نرخ بهره بانکی این کشور در سال آینده شدت گرفته است.

ادوارد میر، تحلیلگر اف‌سی استون در یادداشتی نوشت: «اگر آمارهای بزرگی برای آمریکا منتشر نشود، ما انتظار نداریم که طلا در کوتاه مدت تغییر خاصی داشته باشد... طلا برای افزایش به ثبات اقتصادی نیاز دارد اما در محیط کنونی افزایش ارزش بازارهای اوراق قرضه در جهان و تقویت رشد اقتصادی آمریکا و تقویت دلار، این امر بعید است.»

هر اونس طلا با 4.63 دلار کاهش 1133.58 دلار فروخته شد.

اعتماد سرمایه‌گذاران به اقتصاد جهانی را در ذخایر گلدتراست می‌توان مشاهده کرد. ذخایر طلای گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلا در جهان، روز دوشنبه 0.6 درصد کاهش یافت و به 828.10 تن رسید. حجم دارایی های این صندوق از ماه نوامبر بیش از 12 درصد کاهش یافته است.

 

منبع: فارس

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار