• مدیر کل پزشکی قانونی مازندران:

شمار تلفات کشته شدگان موتور سوارها ۲۳ درصد کاهش یافت

دکتر علی عباسی گفت:در این استان در نه ماهه سالجاری 445 نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که از این تعداد 77 نفر موتور سوار هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 23درصد کاهش داشت.

به گزارش استنادنیوز به نقل از اداره پزشکی قانونی مازندران ،مدیر کل پزشکی قانونی مازندران کشته شدگان موتور سوارها در حوادث ترافیکی را 77 نفر اعلام کرد و افزود: در این استان در نه ماهه سالجاری 445 نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که از این تعداد 77 نفر موتور سوار هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 23درصد کاهش داشت.

ساری بیشترین شهر

دکتر علی عباسی تصریح کرد: بر اساس آمار شهرستان های ساری با 18 ، بهشهر ،بابل و جویبار هر کدام با 8 نفربیشترین و شهرستان های نور ، تنکابن ، نوشهر و بابلسر هر کدام با 2 نفر کمترین تلفات موتور سوار در آن به ثبت رسید.

خرداد و مرداد بیشترین ماه

وی افزود: بیشترین فوتی در ماه های خرداد و مرداد با 13، تیر با 12و تیرماه با مورد بیشترین و کمترین آن با 4 نفر در آذر ماه ثبت شده‌ است.

سنین 21 تا 30 سال بیشترین گروه سنی

مدیر کل پزشکی قانونی استان تصییح کرد : بیشترین گروه سنی که مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی 21 تا 30 سال با آمار22 (29درصد) فوتی است و کمترین گروه سنی 50 تا 41سال با 6 (8 درصد) فوتی قرار دارد.

محور برون شهری و راه روستایی بیشترین فوتی

وی با اشاره به فوت 50 نفر از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی و ما بقی محور درون شهری افزود : از 77 نفر فوتی های موتور سوار در نه ماه 76نفر مرد و ما یک زن هستند.

عباسی در ادامه افزود: شایعترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در نه ماهه سالجاری بوده که امید می رود با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار