• یک اندیشکده صهیونیستی ادعا کرد:

پایگاه های دریایی ایران در یمن و سوریه تهدیدی بزرگ برای عربستان و اسرائیل است !

  • کد خبر: 21590
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 02 دی 1395

یک اندیشکده صهیونیستی: پایگاه‌های دریایی ایران در سواحل سوریه و یمن می تواند تبعات گسترده ای برای اسرائیل، عربستان، آمریکا و حتی مصر و ترکیه ایجاد کند!

به گزارش استناد نیوز؛ اندیشکده صهیونیستی "مطالعات امنیتی" در پایگاه اینترنتی خود نوشت: اگر ایران در آب‌های سوریه و نزدیک به اسرائیل اقدام به ایجاد یک پایگاه دریایی دائم کند، خطر جدی متوجه عربستان و اسرائیل خواهد بود.

این وب سایت صهیونیستی در واکنش به گسترش پایگاه‌ های دریایی ایران در منطقه، نوشت: اسرائیل باید به رصد کامل تحرکات ایران بپردازد و در صورت لزوم چنین تاسیساتی را نابود کند.

 

در ادامه گزارش آمده است: سخنان مقامات نظامی ایران درباره ایجاد تاسیسات دریایی در منطقه، یمن یا سوریه نشانگر جاه‌طلبی‌ این کشور در غرب آسیا و حتی فراتر از آن است. اگر ایران موفق به تاسیس پایگاه‌های دریایی در سواحل سوریه و یمن شود، این امر تبعات دردسرسازی را به طور عمده برای اسرائیل، عربستان، آمریکا و حتی مصر و ترکیه دارد. البته هنوز مشخص نیست که حضور نظامی ایران در این زمینه به طور موقت و محدود است یا یک پایگاه دریایی دائمی را ایجاد می‌کند. بدترین حالت ممکن، ساخت یک پایگاه دریایی دائم در سوریه است زیرا با این کار حضور نظامیان نیروی دریایی ایران در آب‌های مدیترانه و نزدیک به اسرائیل تقویت می‌شود. این موضوع یک تهدید جدی علیه تل‌آویو به حساب می‌آید. مقامات صهیونیست نگران هستند ایجاد یک پایگاه دریایی در سوریه باعث ‌شود ایران به طور مرتب تجهیزات نظامی و دیگر کمک‌های خود را به حزب‌الله برساند.

 

اندیشکده صهیونیستی در مورد ادعای تهدیدآمیز بودن ایران برای عربستان نیز گفت: اگر ایران در آب‌های نزدیک به یمن نیز پایگاه دریایی تاسیس کند، نزدیکی این کشور به جنوب عربستان می‌تواند خطرات زیادی برای ریاض به دنبال داشته باشد. ممکن است در این شرایط ایران تهدیدهایی را بر ورودی دریای سرخ برقرار کند و از ظرفیت تاثیر بر تردد دریایی کشتی‌ها به سمت آبراه سوئز و خلیج عقبه در صورت مواجهه نظامی برخوردار خواهد شد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار