نامه سرگشاده جهادگران جهاد دانشگاهی مازندران به آیت الله طبرسی

استنادنیوز؛ دنبال نامه های سرگشاده جمعی از جهادگران جهاد دانشگاهی مازندران به مقامات ارشد استان و عدم مرتفع شدن مشکلات مطروحه ، جمعی از آنان در نامه ای دیگر به محضر حضرت آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه مرکز استان مواردی را مطرح و از ایشان برای پیگیری آن ها ، استمداد جستند .

امیدواریم در آستانه سال جدید ، مشکلات این زحمت کشان عرصه خدمت ، علم و پژوهش با عنایت نماینده مقام معظم رهبری در استان و استاندار مازندران مرتفع گردد .

متن این نامه بدین شرح است :

بسمه تعالی

قال رسول الله(ص): من اخذ للمظلوم من الظالم کان معی فی الجنه مصاحبا

محضر مبارک حضرت آیت الله طبرسی

نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان مازندران

سلام علیکم

احتراما، پیرو نامه قبلی درخصوص وضعیت اسفبار جهاد دانشگاهی واحد مازندران و با توجه به تشدید این وضع، دردنامه ذیل را به استحضار می رساند.

قریب به شانزده ماه از حضور آقای واحد عبدالهیان – اهل لرستان- درسمت ریاست این واحد می گذرد.ماحصل فعالیت ها و دستاورد ایشان برای این مجموعه به صورت تیتروار به شرح ذیل اعلام می گردد:

1- هزینه دارایی های واحد در پروژه های فاقد برنامه قابل توجیه ، بدون تعیین نحوه تامین هزینه مالی چندین میلیاردی و نیز مقدار و زمان حصول درآمد واقعی آن، که تا کنون صدها میلیون تومان به اجرای آنها اختصاص داده شده و همگی بدون کسب نتیجه راکد مانده است.


2- عدم بهره گیری و کسب درآمد از هشتاد هکتار زمین و آببندان موجود در منطقه چپکرود جویبار بر اثر سوء مدیریت و ضرر چند صد میلیون تومانی حاصله که برای این واحد بسیار قابل توجه بود.


3- عدم بهره مندی از سالن تولید جلبک،علی رغم گذشت یکسال ازساخت آن به دلیل مشکلات فنی ساخت که اتفاقا ریاست واحد و یک نفر نیروی دیگر هردو با مدرک کارشناس ارشد عمران در مجموعه حضور دارند.


4- رساندن بدهی های واحد از دو میلیارد تومان به بیش از چهار میلیارد تومان طی این مدت.


5- بدهی بیش از هشتصد میلیون تومانی بابت عدم پرداخت حقوق و مطالبات نیروها و نداشتن دغدغه بابت این امر از سوی ریاست واحد .


6- پرداخت نکردن حقوق ماههای بهمن و اسفند سال گذشته وعیدی و حقوق ماههای فروردین و بهمن  ونیز بخشی از حقوق شهریورسال جاری نیروها با توجه به اینکه حقوق از اردبیهشت تا دی ماه سال جاری توسط خزانه داری کل کشور پرداخت شد.


7- اختصاص حقوق و اضافه کاری بالا از سوی ریاست واحد برای خودشان و تعیین حقوق حداقلی برای همکاران واحد.


8- برنامه جدی ایشان در تعدیل و یا جابجایی نیروهای با سابقه بیش از ده سال مجرب و توانمند واحد به جرم انتقاد از کار ایشان


9- تحمل ناپذیری ایشان به نقد عملکردشان به صورت برخوردهای چکشی، تند و نامناسب وحتی ابراز توهین به منتقدین


10- ناموفق بودن ایشان در دوره قبلی ریاست این واحد- 10 سال پیش- که نهایتا منجر به بزکناری از استان گردید.


11- عدم انتخاب و حضور معاون در معاونت های چهارگانه : پژوهش،آموزش،پشتیبانی و فرهنگی که همگی آنها را شخص ریاست واحد براساس عدم اعتقاد به نظر دیگران و با بینش یکجانبه گری و خود محوری به دست گرفته است.


12-برنامه جدی درفروش املاک این واحد که عمده درآمد آن به حساب دفترمرکزی تهران و رقم کوچکی به این واحد اختصاص می یابد

حضرت آیت الله


متاسفانه مشی خودرایی ریاست واحد،بی اعتنایی و توهین به نیروهای منتقد،عدم عزم عملی ایشان به توسعه و پیشرفت استان و برعکس تحمیل خسارتهای مادی و معنوی سنگین به واحد و عدم وجود برنامه ای مشخص،منطقی و قابل دستیابی در این واحد و نیز عدم دغدغه ایشان نسبت به وضع معیشت همکاران،آنهم دراین شرائط سخت اقتصادی، روز به روز بحران را بیشتر می سازد.


جای سوال است:


- چرا مازندران باید جولانگاه مدیری باشد که براساس منافع خاص عمل می کند نه مصلحت سازمانی؟


- چرا باید واحد مازندران بسان موش آزمایشگاهی باشد که مدیران ارشد جهاد هرنوع آزمایش و بازی که صلاح بدانند با آن بکنند؟


- آیا درشان این نهاد انقلابی است که نیروهای آن بجای دغدغه پیشرفت و تلاش،دائما درگیرحواشی و مشکلات مالی خود باشند؟


- و چطور می شود نیرویی که هنوز حقوق سال گذشته خود را نگرفته و باید درایام آغازسال نو با دست خالی سراغ خانواده خود برود وازطرفی، مدام درگیر عدم ثبات شغلی اش و حذف نشدن از مجموعه است، دلش در گرو کار و پیشرفت  مجموعه باشد؟

حضرت آیت الله

ما نیروهای جهاد، عاجزانه ازجنابعالی که همواره به عنوان پدری مهربان برای مردم این استان و اهل دغدغه برای پیشرفت آن و منتسب به رهبر فرزانه و دلسوز این کشور می باشید استدعا داریم در این شرائط نامناسب اقتصادی به ندای مظلومانه ما پاسخ مثبت داده وبا بینش حکیمانه تان نسبت به حل سوء مدیریت حاکم بر این واحد و نجات آن، تدابیر مقتضی را مبذول فرمایید.


قال رسول الله(ص): من اخذ للمظلوم من الظالم کان معی فی الجنه مصاحبا

با تشکر فراوان و آرزوی سلامتی و طول عمر برای حضرتعالی


جمعی از فرزندانتان در جهاد دانشگاهی مازندران

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار