سونامی جدید در ورزش/داورزنی معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش رفتنی شد

استنادنیوز؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست شب چهارشنبه 8 اسفند پارلمان با بند 4 تبصره 12 لایحه بودجه سال 98 کل کشور مخالفت کردند.

بند الحاقی 4 این لایجه به شرایط ممنوعیت بکارگیری بازنشسته‌ها اشاره دارد. در این بنده آمده است: اعمال بازنشستگی فقط براساس قوانین از جمله قانون مدیریت خدمات کشوری است و تصمیمات و مقررات داخلی سازمان‌ها، مؤسسات و شرکتهای بیمه اعم از خصوصی و غیر آن، ملاک بازنشستگی نیست و ادامه اشتغال با بیش از 30 سال خدمت یا 60 سال سن (برای دارندگان تحصیلات پایین تر از کارشناسی ارشد) و 35 سال خدمت و یا 65 سال سن (برای دارندگان تحصیلات کارشناسی ارشد و بالاتر) تحت هر عنوان در سمتهای اجرائی، اداری و عضویت در هیأت مدیره دستگاهها و بنگاههای اقتصادی که تمام یا درصدی از منابع آنها متعلق به دولت، دستگاههای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی می‌باشد، به جز موارد استثناء‌شده در قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مصوب 20/2/1395 با اصلاحات و الحاقات بعدی آن، ممنوع است. ادامه اشتغال اعضای هیأت علمی فاقد شرایط فوق نیز صرفاً در فعالیتهای علمی، آموزشی و تحقیقی مجاز می‌باشد.

با توجه به اینکه پیش از این در خصوص استفاده از افراد تا 65 سال موافقت دستگاه قضایی مطرح بود به نظر می‌رسد با این بند، شرایط استفاده از افراد تا سن 65 سالگی ممنوع است.

با ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها در فدراسیون‌های ورزشی حالا با این ماده به نظر می‌رسد تعداد زیادی از مدیران، روسای فدراسیون‌ها و حتی معاون وزیر ورزش هم رفتنی هستند. تعداد زیادی از مدیران هستند که هنوز بازنشسته نشده‌اند اما بیش از 35 سال خدمت دارند و در صورت اجرایی شدن این بند از لایحه، این افراد شرایط ادامه فعالیت را نخواهند داشت.

یکی از مدیرانی که احتمالا شامل این ماده می‌شود محمدرضا داورزنی معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش است که بیش از 35 سال سابقه کاری دارد و سن او 59 سال است. وی در مصاحبه‌ای در تاریخ 30 آذرماه اعلام کرده بود 59 سال دارد و بازنشسته نشده بنابراین تا 65 سالگی می‌تواند به فعالیتش ادامه دهد.

بنابراین با این ماده جدید که اشاره شده برای مقاطع بالای کارشناسی ارشد 35 سال یا 65 سال، داورزنی باید به زودی از ورزش خداحافظی کند.

داورزنی که سابقه سالها فعالیت در فدراسیون والیبال را دارد این روزها شایعات زیادی درباره بازگشتش به این فدراسیون شنیده می‌شود اما با توجه به قانون جدید به نظر می‌رسد امکان بازگشت او به فدراسیون هم دیگر وجود نخواهد داشت.

پیش از این داورزنی در گفت‌وگویی اعلام کرده بود رضا گل‌محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران تا 65 سالگی می‌تواند به فعالیتش ادامه دهد در حالی که با این بند جدید، وی با توجه به مدرک کارشناسی باید به زودی بازنشسته شود. فعالیت گل‌محمدی تا اوایل سال آینده به 35 سال می‌رسد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار