صندلی های خالی یک همایش در دانشگاه پیام نور مازندران!!!

استنادنیوز؛ دانشگاه پیام نور مازندران در حالی نسبت به برگزاری همایش ملی زیست شناسی در استان اقدام کرده که صندلی‌های خالی این همایش نشان از استقبال سرد نسبت به این همایش داشت !

 همایش سومین همایش ملی زیست شناسی کشور در استان مازندران در حالی برگزار شد که چندان مورد استقبال مسئولان سیاسی و حتی علمی قرار نگرفته است.

با توجه به حساسیت‌های زیست محیطی استان انتظار می‌رفت مدیران شهری با دغدغه بیشتر حداقل با اعزام کارشناس در این همایش حضور پیدا می‌کردند.

از نکات عجیب این همایش نام بردن از دانشگاه مازندران، اداره کل آموزش و پرورش استان، استانداری مازندران، سازمان صنعت، معدن و تجارت ساتان،دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری، پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری کشاورزی طبرستان، اداره کل منابع طبیعی مازندران، شهرداری ساری، بنیاد نخبگان مازندران، پارک علم و فناوری، پایگاه استنادی جهان اسلامی، محیط زیست مازندران و دانشگاه فرهنگیان بر روی بنر اطلاع رسانی همایش که در حالت عادی نشان از همکاری یا اعلام آمادگی برای حضور در همایش دارد اما اگر از هر مجموعه از برگزاری فقط ده نفر از افراد مرتبط با موضوع مهم همایش که اتفاقا مرتبط با وظایفشان نیز می باشد حضور می یافتند دیگر شاهد صندلی های خالی نبودیم .

مراسم سخنرانی اصلی با صحبت‌های رئیس دانشگاه پیام نور کشور،رئیس انجمن زیست شناسی کشور و رئیس دانشگاه پیام نور مازندران به اتمام رسید و به نوعی دورهمی پیام نوری تلقی می‌شد، خبری از حضور سایر ادارات و ارگان‌ها حتی در مراسم سخنرانی اصلی هم نبوده است.

پس از اتمام سخنرانی‌ها انتظار بود که کارشناسان ادارات و ارگان‌های که نام آنها بر روی بنر اطلاع رسانی همایش  درج شده  بود برای بررسی مقاله‌ها  و یا دریافت نقطه نظرات زیست شناسان خودشان  را به سالن برگزاری ارائه مقاله برسانند اما صندلی خالی همایش خلاف موضوع را ثابت می‌کند.

عدم استقبال کارشناسان ارگان‌ها و نهادها در این همایش نشان می‌دهد که ممکن است متولیان دانشگاه پیام نور نتوانستند ارگان‌ها و نهادهای که برای حضور و یا همکاری در این همایش اعلام آمادگی کردند را متقاعد به اعزام کارشناس و یا مدیر کند یا متولیان دانشگاه پیام نور بدون دریافت نظرات این ارگان‌ها برای پرکردن صفحه بنر نسبت به درج نام این ادارت اقدام کردند.

نکته دیگر اینکه ممکن است دانشگاه پیام نور کارش را به درستی انجام داده اما ارگان‌ها و نهادهای نام برده شده چندان اعتقادی به برگزاری همایش‌های از این دست ندارند.

اگر قرار باشد که همایش علمی در این حد ضعیف و بدون استقبال برگزار شود چه اصراری برای هزینه تراشی برای این ارگان علمی وجود داشت که با وجود حضور رئیس دانشگاه پیام نور کشور حتی مسئولان استانداری و در حد معاون استاندار نسبت به حضور در این همایش حساسیت نشان نداده است.

چرا با شهرداری‌های استان که این روزها مشکل زباله و دفن اساسی آن دارند هماهنگی لازم انجام نشده است که حداقل نسبت به اعزام کارشناس اقدام کنند.

نکته آخر اینکه اگر قرار بود این همایش به یک دورهمی پیام نوری تبدیل شود، چرا مسئولان دانشگاه پیام نور کشور و استان مازندران نسبت به این همه هزینه تراشی در شرایط سخت اقتصادی اقدام کرده و می‌توانستند با دعوت از 31 ارائه دهنده مقاله برتر در ساختمان مرکزی دانشگاه و یا استان مازندران نسبت به  و تهیه سی‌دی و ارسال آن به استان‌ها اقدام می‌کردند که حداقل از اسراف مالی در این بخش جلوگیری می‌شد.

گفتنی است ؛ همایش ملی زیست شناسی در روزهای هشتم و نهم اسفندماه در یکی از هتل‌های جاده ساری به قائم شهر برگزار شد/شمال نیوز

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار