سئوال علم‌الهدی از روحانی: چه کسی در میانه توزیع گوشت کیلویی 130 هزارتومانی حضور دارد؟

استنادنیوز؛ علم‌الهدی با اشاره به سخنان دو روز قبل رئیس‌جمهور در خصوص مشکل توزیع کالا در کشور، خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور! این مشکل توزیع از کجا آمده است؟ این مشکل توزیع از فساد در مدیریت و تدبیر آمد که امیدهای مردم را به باد داد.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی  در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد، ضمن تبریک میلاد امام محمد باقر(ع)، افزود: این‌که گفته می‌شود انبارها پر از کالای اساسی است و گوشت به طور وافر در انبارها دپو شده است، اما قشر ضعیف و آسیب‌پذیر مردم بیش از دو سه ماه است با این قیمت‌ها ذره‌ای گوشت به شکم زن و بچه‌شان نرسیده است، مگر غیر از فساد در توزیع است؟ مگر قصابی‌ها گوشت نمی‌فروشند؟ مگر گوشت کیلویی 120-130 هزار تومان به دست مردم داده نمی‌شود؟ چه کسی در میانه توزیع گوشت کیلویی 130 هزار تومان حضور دارد؟ آیا جز جریان مدیریت فاسد و مفسدی است که این کالا را به این شکل در اختیار یک مشت عناصر ناپاکِ دلالِ سودجوی زالوصفت قرار داده است؟ غیر از این کار چه کسی است؟ 

امام جمعه مشهد بیان کرد: ما از اول می‌گفتیم فساد و داد می‌زدیم سوءمدیریت و سوء تدبیر. همانگونه که رئیس‌جمهور گفتند مشکل در توزیع است، باید این فساد و مشکل برطرف شود.

امام جمعه مشهد در ادامه با اشاره به انتخاب حجت‌الاسلام رییسی به ریاست قوه قضاییه گفت: مقام معظم رهبری با وجود این‌که آقای رئیسی تولیت آستان قدس رضوی را بر عهده داشت با توجه به سوابق و خصوصیات او، وی را از این مقام برداشتند و تولیت قوه قضائیه را به او دادند تا این انتصاب با محتویات بیانیه گام دوم تطبیق کند.

وی با اشاره به انتشار بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری با استفاده از نقطه عطف چهل سالگی انقلاب و به پیروی از امام باقر(ع)، بیان کرد: مقام معظم رهبری با انتشار بیاینه گام دوم انقلاب هم این نقطه عطف را به ما متذکر شدند و هم یک سند بالادستی برای چهل سال آینده در اختیار ما گذاشتند. در این بیانیه مشخص کردند هم‌اکنون کجای قضیه هستیم و هم‌چنین راهبرد چهل سال آینده را به عنوان یک سند بالادستی در جلوی ما گذاشتند.

وی با بیان این‌که «آرمان و هدف نهایی مشخص شده در این بیانیه ایجاد تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی آمادگی جهانی برای ظهور امام زمان(عج) است»، عنوان کرد: با توجه به این هدف و آرمان مشخص‌شده، هرکسی -تحت عنوان مسئول اجرایی، قضایی، نماینده مجلس، نماینده ولی‌فقیه و کادر عملیاتی-  از این سند راهبردی تخلف کند یا خلاف این سند مسیر، جناح، حزب و جریان دیگری را انتخاب کند، خائن به ظهور امام زمان(ع) است.

وی گفت: این‌گونه نیست که مقام معظم رهبری  یک نامه‌ای نوشتند و شما آن را رها کنید و دنبال کار خود بروید یا مثل کاری که با وصیت‌نامه امام (ره) انجام شد پس از گذشت 6 ماه تمام شود. این تمام شدنی نیست و قدم‌به‌قدم، هر مسئولی سر کار می‌آید و هر عنصری در کشور حرکتی را می‌پذیرد باید بیانیه گام دوم مقابل چشمش باشد، چراکه این بیانیه برای عمل‌کردن و تنظیم رفتار فردی و اجتماعی ماست، نه برای بیان قولی و لفظی و باید به این توجه کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به دو اقتضای بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و تصریح کرد: اول این‌که مردمی که باید مسئول تعیین کنند – اعم از انتخاب رئیس جمهور، نماینده مجلس یا اعضای مجلس خبرگان رهبری- باید کسانی را انتخاب کنند که از نظر فکری و برداشتی با این سند سنخیت داشته باشند. هم‌چنین خود مقام معظم رهبری یا هر مقامی که می‌خواهد مسئولی را انتخاب کند باید مقتضیات این سند را کاملاً مدنظر قرار دهد.

علم‌الهدی ادامه داد: لذا بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب انتظار و تمنا از قوه‌قضائیه این است که مبارزه جدی‌تر با انواع فسادها در کشور داشته باشند و با یک تیزبینی جریان‌هایی را از قوه قضائیه در دستگاه‌های مختلف اجرایی و حکومتی کشور را به کار بگمارد که دست مفسد را همان لحظه اول بگیرند. مبارزه واقعی با فساد به وسیله دستگاه قضایی باید در دو بستر دستگاه‌های درون حکومتی که مفسد نفوذی در آن‌ها وارد شده انجام شود.
وی همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور نسبت به لزوم توجه بیش از پیش مردم به کمک به مستضعفان با شرکت هر چه بیشتر در جشن نیکوکاری و توجه به توزیع سریع این کمک‌ها در میان قشر مستضعف جامعه تأکید کرد و گفت: عید امسال برای کمک به مستضعفان با یک حرکت جهادی وارد جشن نیکوکاری شوید و با همت قیام کنید و برای قشر مستضعف شادی به وجود آوردید.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

مهردانا

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار