• مسئول دفتر بسیج دانشجویی بابل خبر داد؛

اجرای چهلمین طرح جهادی بسیج دانشجویی بابل در مناطق محروم

استنادنیوز؛مسئول دفتر بسیج دانشجویی بابل از اعزام دانشجویان گروه جهادی شهید حسن رجایی فر بابل به مناطق محروم سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش استنادنیوز به نقل از خبرنگار اعزامی قرارگاه اطلاع رسانی شهید کابلی، مهدی قاسمی با بیان اینکه در تاریخ ۱۱ اسفند ماه چهلمین طرح جهادی بسیج دانشجویی بابل کار خود را با نام گروه جهادی شهید حسن رجایی فر در استان سیستان و بلوچستان در منطقه مسافر زهی شروع کرده، اظهار کرد: ایجاد و برنامه این طرح با توجه به نیازمندی و استعلام آموزش و پرورش منطقه مربوط به ساخت مدرسه ای ۶ کلاسه بوده بنابراین دانشجویان بسیجی شهرستان بابل به خاطر رفع این محرومیت زدایی برای دانش آموزان این منطقه که نگاه ویژه رهبری است با شناسایی روستای مسافرزهی، مولاداد بازارو شکن بازار عملیات ساخت را شروع کردند.
وی با اشاره به اینکه علاوه بر برآورد داشتن فضای آموزشی یک فضای ورزشی سه منظوره فوتبال، والیبال و بسکتبال نیز از سوی گروه جهادی در نظر گرفته شده، تصریح کرد: در کنار ساخت مدرسه با بررسی و شناسایی این منطقه که فاقد مراکز بهداشتی بوده گروه جهادی با همکاری و همیاری اهالی روستا درمانگاه کوچکی نیز در کنار مدرسه خواهند ساخت.
مسئول دفتر بسیج دانشجویی بابل خاطرنشان کرد: گروه اعزامی متشکل از ۴ برادر دانشجو از بابل و دانشجویان دیگر از سایر دانشگاه ها در قالب یک تیم دانشجویی ۱۵ تا ۲۰ نفره از مازندران حرکت کرده و ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر فاصله مکانی و زمانی با منطقه در بازه زمانی بیست روزه هزینه بالغ بر ۲۰ میلیون تومان داشته است.
قاسمی با تاکید بر اینکه هزینه گروه جهادی اعزامی کم و به هزینه های ساخت اضافه شده، گفت: هزینه نیروهای انسانی با کمک و همیاری اهالی، شورا و دهیاری تامین شده و گروه در دو شفیت صبح ها تا ساعت ۳ عصر با بناهای کاربلد و عصرها با همکاری اهالی محل تا ساعت ۱۱ شب مشغول کار هستند.
وی با بیان اینکه امیدواریم با تلاش و همت گروه تا پایان اردیبهشت ۹۸ ساخت طرح ها به اتمام برسد، افزود: مجموعه بسیج دانشجویی مازندران، سپاه کربلای استان از فرماندهی تا عوامل اجرایی، بسیج سازندگی استان مازندران، مسئولین رسانه ای ما در سپاه مازندران و در سیستان و بلوچستان مجموعه بسیج دانشجویی، آموزش و پرورش، بخشداری، دهیاری و شورا بسیار همراه و کمک حال گروه جهادی اعزامی بودند.
مسئول دفتر بسیج دانشجویی بابل بیان کرد: روستاهای منطقه به علت محرومیت هایی که داشته در امر ترابری با مشکلات زیادی روبه رو بودیم اما با همت و همکاری یکی از خیرین که خودرو کامیون خود را در اختیار ما قرار داده توانستیم در جابه جایی مصالح راحت تر اقدام کنیم.
قاسمی با اشاره به اینکه همکاری و همیاری اهالی و سایر نهاد ها باعث شد تا فندانسیون کار چیده، ستون ها و پی انجام، مصالح خریداری و منتظر رسیدن گراویل ها بوده تا پی ساختمان پر و دیوار چینی ها شروع شود، افزود: دانشجویان اعزامی از دانشگاه طبری بابل در مقطع کارشناسی ارشد عمران بوده و با اداره نوسازی مدارس هماهنگ و نقشه ها با تایید این نهاد در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: روستای مسافر زهی بالغ بر ۱۹۵ خانوار و حدود هزار و ۲۰۰ نفر جمعیت داشته و دانش آموزان درحال حاضر در ۲ کلاس در روستا که بالغ بر ۱۲۰ دختر و پسر در ۶ مقطع ابتدایی بوده، مشغول تحصیل هستند.
مسئول دفتر بسیج دانشجویی بابل یادآور شد: محرومیت این مناطق می طلبد تا گروه های جهادی در سراسر کشور با برآورد هزینه های مالی و فکر خود در این مناطق کار کنند تا این مناطق دارای محرومیت نباشد.

 

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار