اهدای خون توسط بیش از 3 هزار مازندرانی در نوروز98

استنادنیوز؛ مدیرکل انتقال خون مازندران از اهدای خون توسط بیش از 3 هزار مازندرانی در نوروز امسال خبر داد.

اهدای خون 3 هزار مازندرانی در نوروز امسال/5 هزار واحد خون  در مراکز درمانی توزیع شد

 اسماعیل پوریانی اظهار داشت: 4 هزار و 809 نفر داوطلب اهدای خون در نوروز امسال به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که از این تعداد 3 هزارو 829 نفر اهداکننده موفق به اهدای خون شدند.

وی افزود: از میان اهداکنندگان 2 هزار و 655 نفر اهداکننده مستمر، یک هزار و 54 نفر اهداکننده باسابقه و 120 نفر اهداکننده باراولی بودند.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به اهدای 79 واحد خون توسط بانوان استان، اضافه کرد:  طی دو هفته ابتدایی امسال 5 هزار و227 واحد خون و فرآورده‌های خونی در مراکز درمانی و بیمارستانی استان مازندران توزیع شد.

این مسؤول از مراجعه 167 هزار و907 نفر از مردم  نوع‌دوست مازندران به مراکز انتقال خون سطح استان در سال  ۹۷ خبرداد و گفت: از این میزان تعداد 131 هزار و 96 نفر موفق به اهدای خون شدند که در مقایسه با  مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

پوریانی با قدردانی از ایثار و همدلی تک تک اهدا‌کنندگان خون، بر لزوم استمرار این حرکت خداپسندانه و نوع‌دوستانه از سوی اقشار مختلف جامعه تاکید کرد.

وی در پایان گفت: استان مازندران به لحاظ دارا بودن 4هزار و 500 بیمار خاص اعم از تالاسمی ، هموفیلی، سرطانی و دیالیزی، وجود بیش از پنج مرکز جراحی قلب باز و حوادث و تصادفات جاده‌ای به‌عنوان یکی از استان‌های پرمصرف خون و فرآورده‌های خون در کشور محسوب می‌شود که نیازمند همراهی مردم در همه فصول برای اهدای خون و فرآورده‌های آن است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

نظرسنجی شهرداری کشور 1

نظرسنجی شهرداری مازندران2

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار