• مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

3 برابر شدن صادرات محصولات باغی مازندران

استنادنیوز؛مدیر باغبانی جهادکشاورزی مازندران از افزایش 3 برابری صادرات محصولات باغی مازندران در سال 97 نسبت به سال 96 خبر داد و گفت: پارسال 100 هزار تن انواع محصولات باغی از استان صادر شد.

به گزارش استنادنیوز به نقل از  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، هادی ایزدی امیری از افزایش سه برابری صادرات محصولات باغی مازندران در سال 97 نسبت به سال 96 خبر داد و گفت: پارسال 100 هزار تن انواع محصولات باغی از استان صادر شد.ارزش این میزان صادرات باغی از استان مازندران 500 میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: محصولات صادراتی مازندران 55 درصد مرکبات و 45 درصد کیوی بود که به کشورهای عراق، افغانستان و جمهوری‌های آسیای مرکزی صادر شده است.


مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران به سطح 150 هزار هکتاری باغ‌های استان اشاره کرد و افزود: از این مقدار 115 هزار هکتار سطح باغ مرکبات، 15 هزار هکتار سطح باغ های هلو و شلیل، 6 هزار هکتار باغ کیوی و 14 هزار هکتار دیگر نیز سایر ارقام باغی است.


وی با اشاره به تولید 3 میلیون و 500 هزار تن محصولات باغی در سال گذشته در مازندران گفت: 2 میلیون و 700 هزار تن مرکبات، 300هزار تن هلو و شلیل، 200 هزار تن کیوی و 300 هزار تن نیز سایر محصولات باغی از باغ های استان بدست آمد.


ایزدی امیری ادامه داد: این درحالی است در سال 96، سه میلیون و 300 هزار تن محصول باغی در استان تولید شده بود.

وی با اشاره به قرار داشتن 40 درصد باغ‌های مازندران در اراضی شیب دار افزود: بیش از 70 درصد از این باغات دارای سیستم آبیاری تحت فشار هستند.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: 23 میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل اشتغال روستایی و عشایری برای توسعه گلخانه ها در این استان به 140 بهره بردار در سال گذشته پرداخت شد.

در حال حاضر استان مازندران با تولید 77 نوع محصول زراعی و باغی سالانه حدود 7.5 میلیون تن محصول کشاورزی تولید می کند.

این استان با برخورداری از تنها 2.5 درصد سطح اراضی زراعی کشور ، سالانه 7 درصد تولیدات کشاورزی و 10 درصد ارزش افزوده محصولات کشاورزی کشور را در اختیار دارد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار