• مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 خبر داد:

پیش بینی خرید 45 هزار تن کلزا در استان مازندران

استنادنیوز؛مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 در جلسه کمیته خرید تضمینی محصولات کشاورزی از آغاز فصل خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان مازندران در هفته آخر اردیبهشت ماه سالجاری خبر داد

دکتر جعفری به خرید کلزا در سالجاری اشاره کرد و گفت: شرکت غله منطقه 2 قطب خرید کلزای کشور می باشد و بخش اعظم کلزای خریداری شده در سال گذشته در کشور در این منطقه تحقق یافت.

وی با اشاره به اینکه در جلسه فرعی کمیته خرید تضمینی محصولات کشاورزی، مراکز خرید و تعداد آن مشخص گردید اظهار داشت: با تمهیدات اتخاذ شده 23 مرکز خرید در شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل و نور، عملیات خرید تضمینی کلزا را در مازندران بر عهده خواهند داشت.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با اشاره به سیل و خسارات آن به کشاورزان استان در ابتدای سالجاری گفت: با توجه به پیش بینی جهاد کشاورزی انتظار می رود حدود 45 هزار تن کلزا توسط این شرکت خریداری شود.
سید محمد جعفری به قیمت خرید دانه کلزا اشاره کرد و گفت : قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با 2 درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 34 هزار و 398 ریال می باشد،
وی تاکید کرد: در مراکز خرید تضمینی شرکت غله، دانه کلزا تا 10 درصد ناخالصی و 20 درصد رطوبت قابل خریداری می باشد.
جعفری افزود: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای ده درصد و افت ناخالص بالای دو درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با اشاره به اینکه خرید دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد اظهار داشت : کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.
وی تاکید کرد: در سالجاری هیچ خرید تضمینی کلزا از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد.
جعفری همچنین در پایان گفت: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار