کشورهای حاشیه خزر بازاری جذاب برای مازندران/۲۰۰ظرفیت اقتصادی در مازندران شناسایی شد

استاندار مازندران گفت: ارائه ظرفیت ها در قالب نمایشگاه و همایش می تواند مراودات استان را با کشورهای حاشیه خزر بهبود بخشد.

 احمد حسین زادگان در نشست خبری با موضوع برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری  کشورهای حوزه خزر در این استان، اظهار کرد: سه  رویداد مهم اقتصادی در روزهای آتی با رویکرد فرصت ها و پتانسیل های اقتصادی و تجاری کشورهای حوزه دریای خزر در بابلسر برگزار می شود.

وی با بیان اینکه یکی از ظرفیت های کمتر دیده شده ما برقراری روابط تجاری با کشورهای حوزه خزر است، تصریح کرد: با توجه به حجم تجارت مازندران، کشورهای حاشیه خزر می تواند بازار مناسبی برای صادرات محصولات استان باش د.

استاندارمازندران با اشاره به اینکه  تاکنون توانستیم آن گونه که باید پتانسیل های خود را به بازارهای بین المللی صادر کنیم، گفت: ارائه ظرفیت ها در قالب نمایشگاه و همایش می تواند مراودات استان مازندران را با کشورهای حاشیه خزر بهبود بخشد.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه ای که در کشور وجود دارد یکی از راه های برون رفت از مشکلات اقتصادی روی آوردن به مبادلات تجاری است تا ارز وارد کشور شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۷۵ میلیون دلار مبادلات تجاری با کشورهای همسایه داشته است، افزود: برای بهبود روابط اقتصادی و تجاری باید موانع اقتصادی، مالی و حتی سیاسی کاهش پیدا کند تا فعالان اقتصادی راحت تر بتوانند با کشورهای همسایه مبادلات خود را انجام دهند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه موانع قانونی با تشکیل کارگروه موانع احصا و نقایص برطرف شده است، گفت:  در حال  حاضر مسائل مربوط به برگزاری این همایش و نمایشگاه در استان انجام و تصمیمات ملی نیز مصوب شده و پتانسیل برای توسعه اقتصادی در مازندران وجود دارد که برای رفع موانع توسعه تجاری با کشورهای همسایه نیز باید آسیب شناسی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه تجار و سرمایه گذاران سرداران حوزه دیپلماسی اقتصادی هستند،اظهار کرد: شاید در کنار دیپلماسی سیاسی با توجه به تحریم ها، دیپلماسی اقتصادی اهمیت بیشتری دارد و با توجه به محصولات بیشماری که در استان مازندران تولید می شود این قابلیت برای صادرات وجود دارد به شرطی که درستی به کشورهای هدف شناسانده شود.

حسین زادگان با بیان اینکه دوشنبه نمایشگاه ظرفیت های مازندران با حضور شخصیت های ملی افتتاح می شود، تصریح کرد: بر اساس پیش بینی ها ۱۵ سفیر و رایزن اقتصادی از ۱۵ کشور در این نمایشگاه و همایش ملی حضور پیدا می کنند.

استاندار مازندران با بیان اینکه نقش رسانه ها در به تصویر کشیدن و شناساندن این رویداد بسیار با اهمیت است، خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه اگرچه فعالان اقتصادی مازندران در اولویت هستند اما اگر سرمایه گذارانی از دیگر استان ها بتوانند در اقتصاد ما تاثیرگذار باشند می توان از آن ها بهره گرفت.

وی با بیان اینکه تا کنون ۲۰۰ طرفیت اقتصادی در سطح مازندران شناسایی شده است، یادآورشد: در کنار همایش ۴ پنل تخصصی در حوزه گردشگری،صنعت و معدن،زیرساخت و انرژی و کشاورزی ۲۳ غرفه برای این نمایشگاه درنظرگرفته شده است و با  ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار میتوان با تشکیل هلدینگ، اقتصاد مازندران را توسعه داد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

انتخابات عملکرد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار