چاپ کردن این صفحه


آغاز چهل و دومین دوره مرحله شهرستانی مسابقات قرآن کریم مازندران

  • کد خبر: 216983
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 21 خرداد 1398

استنادنیوز؛ رئیس اداره امور قرآنی اوقاف مازندران با اشاره به آغاز چهل و دومین دوره مرحله شهرستانی مسابقات قران کریم این استان ، گفت: در این دوره از مسابقات 3000 شرکت کننده حضور دارند.

 حجت الاسلام مصطفی سیفی کناری با اشاره به آغاز چهل و دومین دوره مرحله شهرستانی مسابقات قرآن کریم اوقاف مازندران، اظهار کرد: این مسابقات از روز شنبه 18 خرداد ماه آغاز شده و تا تاریخ 25 خرداد ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در هشت رشته آوایی شامل حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، ترتیل، اذان، دعاخوانی و چهار رشته معارفی حفظ و معارف موضوعی، حفظ و معارف حدیث، تفسیر قرآن کریم و تفسیر قرآن ویژه اهل سنت برگزار می‌شود، افزود: چهار رشته نغمات دینی، همسرایی و همخوانی قرآن کریم، آثار دو یا چند زبانه قرآنی و انشاد انفرادی و تک خوان محور از دیگر رشته‌های این دوره از مسابقات است.

حجت الاسلام سیفی کناری در ادامه با اشاره به اینکه چهل و دومین دوره شهرستانی مسابقات قرآن کریم مازندران شهرستان های سراسر استان برگزار می‌شود، گفت: 3000 نفر از شرکت کنندگان برادر و خواهر در این دوره از مسابقات حضور دارند.

وی با بیان اینکه نفرات برتر هر رشته به مرحله استانی راه پیدا می نمایند، گفت: مرحله استانی این مسابقات نیز در تیرماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد که تاریخ دقیق آن متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

telegram estenadnews