\ماجرای پلمب یک بیمارستان خصوصی در شمال تهران

  • کد خبر: 2170
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 05 مرداد 1395

سازمان تعزیرات حکومتی در حالی امروز (سه‌شنبه) با حضور نماینده دانشگاه علوم پزشکی یک بیمارستن خصوصی در شمال تهران را پلمب کرد که این اقدام با حواشی مختلفی از جمله مشاجره لفظی مدیرعامل بیمارستان با قاضی تعزیرات همراه بود.

ساعت 12 ظهر امروز پنجم مرداد، ماموران نیروی انتظامی به همراه مرتضی خدایی قاضی تعزیرات و علی فرجی رئیس اداره نظارت و بازرسی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی برای پلمب یک بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق در منطقه ولنجک تهران، وارد ساختمان این بیمارستان شدند؛ ساختمانی که به هم چیز شباهت داشت غیر از ساختمان یک بیمارستان.

مدیرعامل بیمارستان: همه نواقص را برطرف کردیم/آقایان خصومت شخصی دارند
علیرضا عصمت مدیرعامل این بیمارستان که گویی از قبل انتظار ماموران تعزیرات را می‌کشید، به محض دیدن گشت تعزیرات جار و جنجال به پا کرد؛ جار و جنجالی که ره لحظه بیشتر می‌شد و مدیرعامل بیمارستان با چهره‌ای برافروخته این کار تعزیرات را خصومت شخصی می‌دانست.
وی در همین ارتباط به خبرنگاران گفت: ما همه نقایص را برطرف کردیم و الان هم در حال رفتن به مجلس شورای اسلامی بودم تا با چند نفر از نمایندگان مجلس درباره این اقدام تعزیرات صحبت کنم. می‌خواهم بروم و بگویم که این آقایان دست از سر بیمارستان ما برنمی‌دارند.
عصمت که مدعی بود تمام اشکالات و ایرادات مورد نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و تعزیرات مانند مشکل فاضلاب بیمارستان را برطرف کرده است افزود: متاسفانه آقایان بدون اینکه به ما ابلاغ کنند این بیمارستان را زیر نظر می‌گیرند و اذیت می‌کنند.
او مدعی بود بنیان‌گذار و مبتکر احداث بیمارستان‌های خصوصی و دی‌کیلینک‌هاست گفت: سالانه میلیارد میلیارد پول به خزانه دولت از ناحیه همین بیمارستان‌های خصوصی و دی‌کیلینیک‌ها واریز می‌شود.
مدیرعامل بیمارستان که ادعا داشت تائیدیه امداد هوایی این بیمارستان را از سازمان هواپیمایی گرفته است گفت: آقایان برای پلمب بیمارستان هیچ ابلاغی به ما نکردند. همه ایراداتی که قبلاً گرفته بودند را رفع و رجوع کردیم و همه مسائلی را که خواسته بودند، برآورده کردیم.
عصمت که حسابی از این اقدام تعزیرات عصبانی بود گفت: متاسفانه آقای خدایی (قاضی تعزیرات) با این بیمارستان خصومت شخصی دارد.

بیمارستان پرستار، پزشک رادیولوژی، پزشک بیهوشی، سوپروایزر و مسئول فنی ندارد

پس از شنیدن صحبت‌های مدیرعامل بیمارستان، فرجی رئیس اداره نظارت و بازرسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به جمع خبرنگاران و گفت: در تاریخ 28 فروردین 95 به این بیمارستان آمدیم و متاسفانه اشکالات متعددی وجود داشت که اعلام کردیم.
وی با بیان اینکه بیمارستان حاضر در بخش ساختاری و فنی ایراداتی دارد گفت: این بیمارستان به هیچ عنوان پرستار نداشت و متاسفانه در بخش آی سی یو هم که کار عمده این بیمارستان است، در بازدیدهای مکرر بازرسان دانشگاه علوم پزشکی، پزشک بیهوشی نبود.
فرجی با اشاره به نامناسب بودن ساختار آی سی یو این بیمارستان افزود: بیمارستان یاد شده سوپروایزر نداشت و در بخش آزمایشکاه هم فاقد مسئول فنی بود. ضمن اینکه رشته‌های غیرمتربط در آزمایشگاه و رادیولوژی مشغول کار بودند و اصلاً پزشک رادیولوژیست نبود. جالب اینکه در داروخانه هم یک فرد لیسانس مشغول کار بود بدون اینکه مسئول فنی داروخانه وجود داشته باشد.
رئیس اداره نظارت و بازرسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مکرر به سازمان تعزیرات و دادسرای جرایم پزشکی، مشکلات این بیمارستان را گزارش دادیم و جلسه‌ای هم به همراه قاضی تعزیرات با مدیرعامل بیمارستان داشتیم. مدیرعامل بیمارستان سه ماه مهلت خواست که این مهلت داده شد. مکرراً اعلام کردند اصلاحات مورد نیاز را انجام دادند اما اصلاحاتی که مدنظر بود انجام نشده بود.
وی گفت: طی نامه‌ای که چند روز پیش به مدیرعامل بیمارستان ارسال کردیم، اشکالات در پنج صفحه ابلاغ شد. با توجه به اینکه امکان انجام این اصلاحات در زمان کوتاه وجود ندارد لذا طبق دستور سازمان تعزیرات، بیمارستان پلمب می‌شود تا اصلاحات انجام و طبق مقررات وزارت بهداشت خدمات ارائه کنند.

پلمب برای بار دوم
فرجی در پاسخ به این سئوال که آیا این بیمارستان شاکی خصوصی هم داشت یا خیر گفت: یکی از بیماران این بیمارستان که در بخش آی سی یو بستری بود، فروردین ماه امسال به دادسراس جرایم پزشکی شکایت کرده بود و دادسرا نیز از ما خواست موضوع را بررسی کنیم. ما نیز در بیمارستان حضور پیدا کردیم و شکایت بیمار تنظیم و به دادسرای جرایم پزشکی ارسال شد.
رئیس اداره نظارت و بازرسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود این بیمارستان قبلاً نیز پلمب شده بود گفت: در مرتبه قبلی دادسرای جرایم پزشکی دستور پلمب بیمارستان را داده بود که دستور دادسرا را اجرا کردیم و حدود 11 روز بعد دادگاه تجدیدنظر دستور فک پلمب را داد و ما بلافاصه فک پلمب کردیم.

انتقال بیماران بدحال بیمارستان به مراکز درمانی دیگر
خبرنگار تسنیم در حاشیه پلمf این بیمارستان، تکلیف بیماران آن را جویا شد که مرتضی خدایی رئیس مجتمع رسیدگی به تخلفات پزشکی گفت: به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دستور داده شده، بیماران بدحال را به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دیگر منتقل کنند و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی وضعیت بیماران را پیگیری می‌کند.

شاهد از غیب رسید
در حالی که مدیرعامل بیمارستان سفت و سخت وجود ایراد و اشکال در این بیمارستان را تکذیب می‌کرد، یکی از بیماران به خبرنگاران گفت: امروز با تب و لرز به این بیمارستان آمدم. عکس ریه گرفتم و این هم عکس ریه‌ام است. متاسفانه دستگاه‌های رادیولوژی بیمارستان قدیمی است و عکس رادیلوژری هیچ کیفیتی ندارد و هیچ چیز مشخص نیست.
وی گفت: آزمایش هم گرفتم اما کسی نیست که جواب آزمایش را ببیند. به بیمارستان خصوصی آمدم تا سریع حواب بگیرم وگرنه می‌رفتم بیمارستان طالقاتی که از اینجا بهتر بود.

تعزیرات: تا وقتی ایرادات برطرف نشود پلمب پابرجاست
خدایی قاضی تعزیرات حکومتی و رئیس مجتمع رسیدگی به تخلفات پزشکی سازمان تعزیرات در ادامه به جمع خبرنگاران آمد و گفت: سه ماه پیش بازدید مشترکی از این بیمارستان انجام دادیم و تمامی نواقصات بهداشتی و فنی به مدیرعامل بیمارستان توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ابلاغ و مقرر شد تا طی سه ماه آینده همه ایرادات برطرف شود.
این مقام مسئول در سازمان تعزیرات حکومتی گفت: چند روز پیش معاونت درمان اعلام کرد که نواقص برطرف نشده است. بر این اساس ما طبق قانون موظف هستیم جلوی مسائلی که بهداشت عمومی مردم را به خطر می‌اندازد بگیرم.
وی با بیان اینکه بیمارستان یاد شده تا زمانی که نواقص را برطرف نکند پلمب می‌شود گفت: قبلاً هم یک مرتبه توسط دادسرا پلمب شده بود اما نواقص رفع نشد بنابراین این پلمپ تا زمانی که نواقص برطرف نشود و دانشگاه علوم پزشکی برطرف شدن نواقص را اعلام نکند، ادامه خواهد داشت.
در پایان پلمب بیمارستان خصوصی یاد شده، مدیرعامل بیمارستان با قاضی تعزیرات مشاجره لفظی پیدا کرد که موضوع با ورود ماموران نیروی انتظامی حل شد.

telegram estenadnews

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار