سرمربی جدید یوونتوس رسماً معرفی شد

  • کد خبر: 217049
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 27 خرداد 1398

استنادنیوز؛ مائوریتسیو ساری با قراردادی ۳ ساله هدایت یوونتوس را به دست گرفت.

 با اعلام رسمی باشگاه یوونتوس مائوریتسیو ساری سرمربی ۶۰ ساله با قراردادی ۳ ساله هدایت یوونتوس را به دست گرفت.

در اطلاعیه باشگاه یوونتوس در این باره می‌خوانیم: بعد از سپری کردن فصلی فوق العاده روی نیمکت چلسی که با قرارگرفتن در رده سوم لیگ برتر، راهیابی به فینال جام اتحادیه و البته کسب قهرمانی لیگ اروپا در آخرین مسابقه همراه بود، مائوریتسیو ساری اکنون به ایتالیا بازگشته است. او از امروز با قراردادی که تا روز ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ معتبر است، هدایت یوونتوس را به دست می‌گیرد.

ساری ۶۰ ساله در ناپل زاده شد و سال‌های بسیاری از زندگی خود را در توسکانی گذراند. او از سال ۲۰۰۱ فعالیت مربیگری خود را به شکل حرفه ای آغاز کرد و هدایت باشگاه‌هایی نظیر ورونا، پروجا، گروستو، آلساندریا و سورنتو را در دسته‌های دوم و پایین‌تر فوتبال ایتالیا به دست گرفت. ساری از سال ۲۰۰۵ حضور در سری بی را با باشگاه‌هایی مثل پسکارا، آرتزو و آولینو تجربه کرد.

ساری در سال ۲۰۱۲ هدایت امپولی را به دست گرفت و بعد از یک فصل ناکامی در پلی آف، در سال ۲۰۱۴ این تیم را به سری آ رساند. ساری بعد از حفظ کردن امپولی در نخستین فصل حضور خود در سری آ، در سال ۲۰۱۵ هدایت ناپولی را به عهده گرفت.

ساری در سه فصل حضور در ناپولی به همراه این تیم به ترتیب ۸۲، ۸۶ و ۹۱ امتیاز در سری آ کسب کرد و در هر فصل، رکورد امتیازی این تیم در سری آ را جا به جا کرد. ناپولی ساری در ۲ فصل از این ۳ فصل به رده دوم سری آ رسید و مجوز حضور مستقیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان را کسب کرد.

او اکنون در جدیدترین چالش خود به تورین آمده تا هدایت قهرمان ۸ دوره اخیر سری آ را به دست گیرد؛ مردی که همین چندهفته پیش و با قهرمانی لیگ اروپا، نخستین افتخار قابل توجه دوران مربیگری خود را کسب کرده بود.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار