• حمایت تلویحی از آمریکا؛

واکنش رئیس جمهور فرانسه به سرنگونی پهباد آمریکایی توسط سپاه

  • کد خبر: 217133
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: جمعه, 31 خرداد 1398

رئیس جمهورفرانسه در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی در حریم هوایی ایران ضمن دعوت به آرامش همگان، به صورت تلویحی از ایران انتقاد کرد

به گزارش استناد نیوز به نقل از خبرگزاری کونا کویت، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در پی افزایش تنش میان ایران و آمریکا و سرنگونی پهپاد آمریکایی صبح امروز (جمعه) در حاشیه نشست اتحادیه اروپا در بروکسل در گفت وگو با خبرنگاران، خواستار کاهش تنش در منطقه شد.

وی افزود: به نظر من مسئولیت ما در منطقه دعوت به کاهش تنش است.

رئیس جمهور فرانسه در عین حال مدعی شد: توافقی در سال ۲۰۱۵ امضا شد که علیرغم خوب بودنش کافی نیست؛ توافقی که از همان ابتدا فرانسه، آلمان و انگلیس بر ضرورت احترام گذاشتن به آن تاکید می‌کند.

وی گفت: فرانسه تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا ایران در برجام بماند و اقدامی اتخاذ نکند که امنیت ما را به خطر بیندازد و ما را به عقب بازگرداند. از اظهارات اخیر ایران در هفته گذشته بسیار متاسف شدیم.

مکرون گفت که اخیراً حقایقی مانند سرنگونی پهپاد آمریکایی رخ داده است بنابراین من همه طرف‌ها را به آرامش دعوت می‌کنم. تنش نظامی هیچ سودی برای ما به دنبال نخواهد داشت.

رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به این سوال که در صورت سرنگونی پهپاد آمریکایی در حریم بین المللی و یا در حریم ایران چه اتفاقی رخ خواهد داد گفت: این مساله طی ساعات آینده مشخص خواهد شد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار