نانواکناری؛ شخص ترامپ نمی تواند برای حمله به ایران تصمیم بگیرد

استنادنیوز؛ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: وقتی محدودیتی اعمال شود، حدود اختیار تصمیم گیری برای جنگ بین مجلس نمایندگان آمریکا، مجلس سنا و رئیس جمهور تقسیم می شود و تنها شخص ترامپ نمی تواند در این زمینه تصمیم گیری کند.

ولی الله نانواکناری با اشاره به اینکه مجلس نمایندگان آمریکا به یک متمم لایحه بودجه دفاعی این کشور رای داد که اگر به تصویب نهایی برسد، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا را ملزم می‌کند برای حمله به ایران از کنگره این کشور مجوز بگیرد، گفت: رئیس جمهوری آمریکا از اختیارات بسیار وسیعی برخوردار بوده و طبق قانون در رابطه به تصمیم گیری های استراتژیک صاحب اختیار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: براساس قانون دست رئیس جمهور آمریکا در رابطه با بحث شروع و پایان جنگ، تهیه امکانات برای مسائل امنیتی و دفاعی باز بوده، از این رو مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال آن است اختیارات رئیس جمهور را محدود کنند.

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره روند قانون تصویب مصوبات در آمریکا اظهار داشت: با طی مسیر قانونی و تصویب نهایی این متمم لایحه بودجه دفاعی آمریکا در مجلس سنا، رئیس جمهور آمریکا باید به محدود شدن اختیاراتش تن دهد و قانون را اجرا کند.


وی در خصوص کاهش احتمال جنگ بین ایران و آمریکا با این متمم لایحه بودجه دفاعی ایالات متحده، گفت: این متمم در واقع در باره جنگ با ایران نیست، در حقیقت کنگره به دنبال آن است که اختیارات رئیس جمهور رابرای چنین تصمیم گیری هایی محدود و این محدودیت را قانون کند.

نانواکناری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، تاکید کرد: وقتی محدودیتی اعمال شود، حدود اختیار تصمیم گیری برای جنگ بین مجلس نمایندگان آمریکا، مجلس سنا و رئیس جمهور تقسیم می شود و تنها شخص ترامپ نمی تواند در این زمینه تصمیم گیری کند.

این متمم در واقع در باره جنگ با ایران نیست، در حقیقت کنگره به دنبال آن است که اختیارات رئیس جمهور رابرای چنین تصمیم گیری هایی محدود و این محدودیت را قانون کند.

این نماینده مجلس گفت: با وجود روحیه ای که از ترامپ سراغ داریم، باید گفت چنانچه این محدودیت قانونی شود، او نیز باید از آن اطاعات کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: ترامپ قراردادهای بین المللی مختلفی از جمله برجام را زیر سوال برد، اما این بار موضوع درباره قانون و حدود اختیارات جنگی برای رئیس جمهور آمریکا است و در صورتی که قانونی شود باید به آن عمل کند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار