راه‌اندازی هلدینگ‌های استانی با هدف جذب سرمایه های مردمی

استنادنیوز؛ معاون طرح و برنامه وزیر صنعت از بسترسازی برای راه‌اندازی هلدینگ های استانی با هدف جذب سرمایه های مردمی خبر داد.

سعید زرندی اظهار داشت: هدف از راه انداری هلدینگ‌های استانی، هدایت و جذب سرمایه‌های سرگردان به سوی بخش صنعت و تولید کشور است که این کار را با همکاری سازمان بورس پیگیری و دنبال می کنیم.

وی تاکید کرد: برنامه جدی امسال در مجموعه وزارت صنعت این است که بتوانیم سرمایه‌های سرگردانی که در اقتصاد کشور وجود دارد را به سمت تولید هدایت کنیم.

زرندی گفت: در حالی که نقدینگی بسیار بالایی درکشور وجود دارد و باعث مشکلات زیادی در اقتصاد شده ، بخش تولید از کمبود شدید نقدینگی رنج می برد ، لذا باید به سمت هدایت نقدینگی به سمت حرکت کنیم.

* تبعیض مالیاتی بین بخش‌های مولد و غیرمولد پذیرفته نیست

معاون طرح و برنامه افزود: البته باید سرمایه گذاری در بخش تولید را جذاب کنیم، نمی شود بخش مولد مالیات را پرداخت کند و بخش غیرمولد با سودهای سرشار از پرداخت مالیات در امان باشد.

وی تاکید کرد: مالیات بر عایدی سرمایه برای اقتصاد کشور لازم و ضروری است و امیدواریم هرچه زودتر به اجرا دربیاید.

زرندی همچنین توضیح داد: در یزد به عنوان نخستین استان، جلسات و مذاکراتی را با سرمایه گذاران بخش خصوصی برای تشکیل هلدینگ استانی برگزار کردیم تا بتوانیم این موضوع را به عنوان نخستین استان ،در کشور اجرا کنیم و سپس در سایر استان‌ها نیز اجرا خواهیم کرد.

زرندی تصریح کرد: در گام اول با حدود ۳۰ سرمایه‌گذار استان یزد مذاکره اولیه انجام شد که بتوانیم حدود هزار میلیارد تومان برای این موضوع برنامه‌ریزی کنیم.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت تاکید کرد: در این ارتباط به عزم همگانی نیاز است و مجموعه استان ها هم باید فعال شود و ظرفیت‌های مردمی را برای فعالیت و مشارکت فراهم کنیم، به ویژه اینکه بسیاری از مردم به منطقه خود تعصب دارند و حاضر به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان خود هستند. 

وی افزود: در این موضوع باید شخص استاندار، نمایندگان و رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت تلاش و مشارکت فعالی داشته باشند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار