جایگاه کارگران در شاخص های اجتماعی فراموش شده است

  • کد خبر: 217759
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 24 تیر 1398

استنادنیوز؛ علی بابایی کارنامی بیان داشت: جایگاه کارگران در شاخصه های اجتماعی، معیشتی و رفاهی فراموش شده است،

مدیرکل سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران در گفت و گویی با اشاره به اینکه جایگاه کارگران در شاخصه های اجتماعی و رفاهی فراموش شده است، اظهارداشت: کارگر می تواند در کشور بعنوان یک جایگاه وسیع در شاخصه های تولید و اقتصاد بدرخشد.

وی با بیان اینکه متاسفانه کارگران نمی توانند در بسیاری از عرصه های مدیریتی جایگاه داشته باشند، تصریح کرد: تشکل های کارگری بهترین مشاوران در حوزه کار و کارگری هستند و جایگاه رفیع کارگران در توسعه کشور بر کسی پوشیده نیست.

بابایی کارنامی گفت:کارگران واحدهای صنفی، تولیدی، ساختمانی و نیروهای حجمی و خدماتی با توجه به افزایش روز افرون نرخ تورم با مشکلات عدیده‌ای مواجه‌اند، کارگرانی که با حداقل حقوق، روزگار می‌گذراندند بعضا همین حداقل‌ها را هم ندارند و دریافتی آنان ماه‌ها به تاخیر می‌افتد.

وی افزود:از سویی کارفرمایان که نبض تپنده رونق تولید هستند با مشکلات تامین مواد اولیه، سرمایه در گردش و معوقات بانکی مواجه‌اند و به علت عدم حمایت موثر از سوی مسئولین، ناچار اقدام به تعدیل نیرو می‌نمایند.

این فعال حوزه کارگری گفت: گران شدن مصالح ساختمانی نیز سبب کاهش رونق ساخت و سازها شده و کارگران ساختمانی که تا پیش از این هیچ گونه امنیت شغلی نداشته‌اند، دیگر شغلی ندارند.

بابایی کارنامی افزود: برخی تصمیمات خلق‌الساعه مجلس و دولت نیز بر بی‌ثباتی شغلی و حتی خانواده برخی از کارگران واحدها افزوده است، اگر توجه جدی و اقدام فوری نسبت به ثبات شغلی و تحکیم خانواده قشر کارگران ننماییم در آینده‌ای نچندان دور با بحران‌های اجتماعی متعددی رو به رو خواهیم شد.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار