ایران امیدوار به کسب حداقل ۲ سهمیه المپیک در رشته شنا است

استناد نیوز - تیم شنای ایران با اقدامات انجام شده در چهار سال اخیر امیدوار به کسب دستکم ۲ سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

به گزارش استناد نیوز، رئیس فدراسیون شنا کشور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر افزود: در حال حاضر مهمترین اولویت فدراسیون کسب سهمیه المپیک در شنا و واترپلو با حضور در مسابقات پیش رو است.

محسن رضوانی ادامه داد: بنیامین قره حسنلو در ۵۰ متر، مهدی انصاری در ۵۰ متر و ۱۰۰ متر پروانه و سینا غلامپور در ۱۰۰ متر به همراه علیرضا یاوری، چهار شناگری که قادرند حداقل دو سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کنند.

وی تصریح کرد: امیدوارم با توجه به زحمات چهار ساله فدراسیون و شناگران، حداقل ۲ سهمیه المپیکی را در مسابقات شهریورماه آسیایی در هند بدست آوریم.

رئیس فدراسیون شنا کشور خاطر نشان کرد: تنها شناگر المپیکی ایران در سال ۲۰۰۸ محمد علیرضایی به صورت مستقیم در مسابقات المپیک شرکت کرد.

رضوانی گفت: کسب مدال توسط تیم واترپلوی ایران بعد از ۴۴ سال در مسابقات سال گذشته و همچنین قهرمانی سوم آسیا در رده جوانان باعث افزایش سطح توقعات مردم از این رشته ورزشی شد.

وی اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و به منظور ارتقای تجارب اعضای این تیم، مسابقات واترپلو بین کشورهای ایران، قزاقستان، چین و ازبکستان در چین برگزار می شود که با تمام توان شرکت خواهیم کرد.

به گفته وی، این مسابقات برای انتخابی سهیمه المپیک در فروردین سال آینده در چین برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون شنا کشور همچنین از اعزام علیرضا یاوری و بنیامین قره حسنلو شناگران تیم ملی به همراه مربی تیم حسین سمیع زاده فردا به مسابقات قهرمانی جهان در کره جنوبی خبر داد.

رضوانی افزود: در حال حاضر ۱۱۹ هزار شناگر در کشور در رشته شنا به صورت حرفه‌ای فعالیت دارند و سال گذشته نیز در رشته واترپلو، لیگ زیر ۱۷ سال ۲۵ تیم حضور داشتند ولی جای تیم مازندران در این لیگ خالی است هرچند مازندرانی‌ها در رشته شنای استقامت مطرح هستند ولی امیدوامر در رشته واترپلو نیز بدرخشند.

ایران در رشته‌های شنا، شیرجه و و اترپلو در اواخر شهریور ماه امسال در مسابقات آسیایی که در هند برگزار می‌شود شرکت خواهد کرد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار