هر چقدر بیمار و بیماری بیشتر درآمد پزشکان بیشتر!

استناد نیوز، در این چند دهه وزیر بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس ما همه پزشک بوده‌اند و نظام سلامت را به سمت پزشک‌سالاری سوق داده‌اند و این باعث درمان‌محور شدن نظام سلامت شده است؛ درمان‌محوری یعنی هر چقدر بیمار و بیماری بیشتر درآمد پزشکان بیشتر!

به گزارش استناد نیوز به نقل از تسنیم؛ در قسمت اخیر برنامه مناظره با موضوع "انحصار‌گرایی پزشکان" موضوعات مختلفی مطرح شد از جمله اینک پزشکان سیاسی‌ترین صنف ما هستند؛ چون خودآگاهانه از مسیر سیاستگذاری به دنبال بیشینه کردن منافع طبقاتی خود به جای خدمات و منافع عمومی هستند.

در این چند دهه وزیر بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس ما همه پزشک بوده‌اند و نظام سلامت را به سمت پزشک‌سالاری سوق داده‌اند و این باعث درمان‌محور شدن نظام سلامت شده است؛ درمان‌محوری یعنی هر چقدر بیمار و بیماری بیشتر درآمد پزشکان بیشتر!

پزشک‌سالاری از طریق محدود کردن ورودی‌های پزشکی باعث ایجاد انحصار شده و کاهش کیفیت، ایجاد صف، افزایش فشار کاری و فساد پزشکی را رقم زده و نظارت بیمه‌ها به‌عنوان وکیل بیمار از بین رفته چون هم ارائه و هم خرید خدمات پزشکی(بیمه) و هم نظارت ذیل وزارت بهداشت قرار گرفته است! حتی انحصار باعث شده آموزش پزشکی ما برخلاف دنیا از آموزش عالی جدا شود.

در ایران به ازای هر 10 هزار نفر، بین 11 تا 16 پزشک وجود دارد اما همین آمار در سوئد 54 و در روسیه 43 است؛ ما از لحاظ سرانه پزشک از 24 کشور در آسیا بیستم هستیم و درآمد بسیاری پزشکان سقف ندارد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار