• رئیس بهزیستی آمل:

۲۵۰ معلول آملی منتظر دریافت تسهیلات خوداشتغالی هستند

استناد نیوز-رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل گفت، که تاکنون پرونده مربوط به ۲۵۰ معلول وجامعه هدف این اداره برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی تکمیل و منتظر ابلاغ وتخصیص اعتبار برای معرفی به بانک است.

استناد نیوز، کبری اسفندیاریان در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاوردهای معلولان شهرستان آمل اظهار داشت: میزان تسهیلات پرداختی به معلولان متقاضی خود اشتغالی از حدود ۲۰ میلیون تومان در سال گذشته به ۵۰ میلیون تومان در سال جاری افزایش یافته است.

وی اضافه کرد، که خود اشتغالی معلولان وتوانمند سازی مددجویان زیرپوشش یکی از رویکردهای معلولان و جامعه هدف این اداره هست که با تخصیص به موقع تسهیلات حمایتی می‌توان ازآنها حمایت کرد.

رئیس اداره بهزیستی آمل، با بیان اینکه پارسال یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به ۹۹ معلول و جامعه هدف معلولان شهرستان آمل پرداخت شده است، گفت: علاوه بر این به ۱۹ نفر نیز حدود ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شد.

اسفندیاریان همچنین درخصوص برپایی نمایشگاه دستاوردها وتوانمندی های معلولان جامعه هدف اداره بهزیستی شهرستان آمل به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی درمجتمع قائم این شهرستان گفت: در این نمایشگاه در ۳۰ غرفه دست‌ساخته‌ها و دستاورد معلولان و اعضای خانواده بهزیستی افراد زیر پوشش شامل نابینایان، کم‌بینایان، کم‌شنوایان، ناشنوایان، معلولان جسمی و حرکتی، زنان بی‌سرپرست و سرپرست خانوار توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشتند.

وی افزود: در این نمایشگاه در بخش‌های غذای سنتی و محلی، تابلوفرش و فرش دست‌بافت، کارهای چینی و سرامیکی، برش‌های لیزری، منبت، معرق، کارهای هنری با چوب، صنایع دستی، گل وگیاه ارائه شده است.

بیش از ۷ هزار معلول در شهرستان آمل زیرپوشش خدمات مستمری وحمایتی اداره بهزیستی این شهرستان هستند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار