مرکز تصفیه فاضلاب خانگی کشور در تنکابن افتتاح شد

استناد نیوز، با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار مازندران، مرکز تصفیه فاضلاب خانگی شهرستان تنکابن در غرب مازندران افتتاح شد.

به گزارش استناد نیوز،  عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با استقبال احمد حسین زادگان استاندار مازندران وارد تنکابن شد و مرکز تصفیه فاضلاب خانگی شهر تنکابن را افتتاح کرد.

پروژه مرکز تصفیه فاضلاب‌های خانگی شهر تنکابن با هدف جمع‌ آوری فاضلاب‌های خانگی توسط تانکرهای حمل و برای جلوگیری از ریختن آن در سطح حاشیه خیابان‌های شهری و روستایی در این شهرستان افتتاح شده‌است.

برای تکمیل و راه‌اندازی این پروژه دو میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی هزینه شده‌است. این مرکز با ظرفیت تصفیه 30 مترمکعب در روز تا 60 مترمکعب قابل افزایش است و سیستم تصفیه فاضلاب آن توسط یک شرکت دانش بنیان راه اندازی شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین از پروژه در حال ساخت جاده تنکابن – الموت و قزوین و منطقه نمونه گردشگری چالدره بازدید کرد.

وی در حاشیه بازدید از پروژه در حال ساخت جاده تنکابن - الموت و قزوین با اشاره به اینکه این پروژه فاقد طرح ارزیابی زیست محیطی است، گفت: امیدواریم بزودی طرح مطالعات زیست محیطی این طرح ملی آماده و اجرای آن مجددا برای افتتاح آغاز شود.

کلانتری گفت: بخش اعظم این جاده در حال ساخت که طرح مطالعات زیست‌ محیطی آن از قبل اخذ شده‌ بود بدون مشکل در حال ساخت و تکمیل است و تعیین و تکلیف بخش کوتاهی از این جاده که طرح مطالعات زیست محیطی آن اخذ نشده‌ بود در آینده تعیین و تکلیف خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری گفت: در قسمت‌هایی که مطالعات زیست‌ محیطی آن انجام شده، عملیات عمرانی، ساخت تونل‌ها و زیرسازی آنها بدون هیچ مشکلی می تواند ادامه یابد.

کلانتری افزود: اما در بخش بالادست که مطالعات زیست‌ محیطی ندارد و بین استان‌های مازندران و قزوین قرار دارد باید کاملاً با حساسیت بالا و کیلومتر به کیلومتر مورد بررسی قرار گیرد و سپس نظر نهایی صادر شود.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار