آمار طلاق در بابلسر کاهش یافت

استناد نیوز، رئیس اداره بهزیستی بابلسر با اشاره به اهمیت برگزاری دورههای آموزشی پیش از ازدواج گفت: با تلاشهای صورت گرفته آمار طلاق در سطح شهرستان کاهش یافت.

به گزارش استناد نیوز به نقل از تسنیم ، محمد اکبری  با اشاره به اینکه بیش از 50 نوع خدمت به جامعه هدف بهزیستی ارائه می‌شود، اظهارداشت:  25 هزار نفر در شهرستان بابلسر خدمات بهزیستی دریافت می‌کنند.

وی افزود: 770 نفر از شهروندان بابلسر مستمری ماهیانه دریافت می‌کردند که این رقم از هفته بهزیستی سال گذشته تاکنون به دو هزار و 75 نفر افزایش یافته که هر یک براساس بعد خانوار ماهیانه از 161 هزار تومان تا 516 هزار تومان ماهیانه مستمری دریافت می‌کنند.

رئیس اداره بهزیستی بابلسر گفت: دو واحد مسکن دومعلوله شهری با پرداخت 30 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و سه واحد مسکن دومعلوله روستایی با پرداخت 18 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض در سطح شهرستان احداث شد.

اکبری با بیان اینکه 25 نفر تا سقف هشت میلیون تومان کمک هزینه ساخت مسکن دریافت کردند، خاطرنشان کرد: 120 نفر از معافیت امتیاز آب، برق و گاز رایگان بهره‌مند شدند، افزود: 42 نفر بالغ بر 800 میلیون تومان تسهیلات اشتغال دریافت کردند.
وی با اشاره به اینکه دو هزار بسته غذایی هر یک به ارزش 200 هزار تومان در شب یلدا، عید نوروز و ماه مبارک رمضان میان مددجویان توزیع شد، خاطرنشان کرد: 305 نفر از خدمات بیمه سلامت، 178 نفر زنان سرپرست خانوار از بیمه تامین اجتماعی و 60 نفر از بیمه عمر روستایی و عشایر بهره مند شدند.

رئیس اداره بهزیستی بابلسر افزود: 20 مهد کودک شهری، 17 روستایی و دو حاشیه مهد تحت پوشش بهزیستی هستند و حدود 800 کودک از طرح یک وعده گرم استفاده می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: سه کمپ ترک اعتیاد تحت پوشش بهزیستی شهرستان هستند که در سال گذشته 407 نفر در این مراکز بهبود یافتند و این رقم در سال جاری به 576 نفر افزایش یافته است.

رئیس اداره بهزیستی بابلسر گفت: در طرح پیشگیری از معلولیت 1689 نفر غربالگری شنوایی، 5127 نفر پیشگیری از تنبلی چشم و 198 نفر معلولیت ژنتیک شرکت کرده و از این طرح بهره مند شدند.

اکبری افزود: هشت هزار و 846 نفر از آموزش‌های زندگی خانواده پیش از ازدواج و مهارت‌های زندگی در طرح خدمات مشاوره ای بهره‌مند شدند.در بحث پیشگیری از وقوع طلاق با همکاری فرمانداری، دادگستری و شبکه بهداشت آمار طلاق در شهرستان به منفی رسیده و در حال حاضر میانگین استانی 2.4 بوده که این رقم در شهرستان بابلسر 1.8 است.

رئیس اداره بهزیستی بابلسر گفت: تمام تلاش سازمان، حرکت از بهزیستی دولت محوری به بهزیستی جامعه محوری بوده و همه همشهریان و تشکل‌های مردم نهاد را به یاری رسانی به اداره بهزیستی تشویق می‌کنیم و می‌خواهیم دست در دست یکدیگر برای ساختن جامعه ای بکوشیم که در آن معلولیت و ناتوانی آسیب اندک باشد و معلولان و آسیب دیدگان در سایه عطوفت و خیرخواهی همنوعانشان از حداکثری‌های رفاه و زندگی عزتمند برخوردار شوند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار