کشتی‌گیر مازنی پس از جراحی موفقیت‌آمیز یک ماه دیگر روی تشک می‌رود

استناد نیوز،  معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: امیرمحمد رضایی کشتی گیر محمودآبادی که مهر ماه سال ۹۷ در مسابقات کشتی قهرمانی مازندران در آمل، از ناحیه گردن و ستون فقرات دچار مصدومیت شده بود،پس از عمل جراحی موفقیت آمیز حداکثر یک ماه آینده روی تشک می رود.

به گزارش استناد نیوز، عادل عالیشان  افزود: این کشتی گیر مازنی پس از دستور وزیر ورزش و جوانان و مساعدت هیات ورزشی و پزشکی برای طی مراحل درمان به بیمارستان محب کوثر تهران منتقل شد و با هماهنگی با پزشک معالج، پس از عمل جراحی موفقیت آمیز روز گذشته از بیمارستان مرخص و به خانه برگشت.
وی گفت: بر اساس گزارش تیم پزشکی این ورزشکار مازنی حداکثر تا یک ماه آینده می تواند به ورزش کشتی برگردد و مشکلی برای ادامه کار در این رشته ورزشی نخواهد داشت.
عالشان افزود: برای مراحل درمانی این کشتی گیر حدود ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل بودجه استانی و هیات پزشکی و ورزشی مازندران هزینه شد و تمام تجهیزات مورد نیاز برای طی مراحل درمان در منزل نیز خریداری و در اختیار این ورزشکار قرار داده شد.
خبر مصدوم شدن این کشتی گیر مازنی که سابقه قهرمانی و رتبه سوم در مسابقات قهرمانی استانی را نیز در کارنامه اش دارد، چند ماه قبل در فضای مجازی به شکل گسترده ای منتشر و اعلام شد که به دلیل عدم بضاعت خانواده برای پیگیری درمانی امیر محمد رضایی، وزیر ورزش و جوانان دستور تامین هزینه درمان این کشتی گیر را که حدود ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده بود صادر کرد.
پس از دستور وزیر ورزش و جوانان پیگیری برای مداوای این ورزشکار در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان قرار گرفت تا سرانجام اواخر هفته گذشته با انتقال ورزشکار مصدوم به تهران، عمل جراحی بر روی گردن و ستون فقرات از سوی پزشکان مجرب در پایتخت انجام شد.
مازندران مهم ترین خاستگاه ورزش کشتی در ایران است و بیشترین مدال طلا تیم ملی کشتی ایران در میادین بین المللی اعم از آسیایی، جهانی و المپیک را هم کشتی گیران این خطه کسب می کنند. در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ برزیل از ۶۳ ورزشکار ایران اعزامی به این مسابقات ۱۳ نفر مازنی بودند که سه کشتی گیر مازندرانی حاضر دراین رقابت ها موفق شدند تا سه مدال از هشت مدال ایران را در این دوره کسب کنند.
حسن یزدانی مدال طلا، کمیل قاسمی مدال نقره و قاسم رضایی نیز مدال برنز این رقابت ها را کسب کردند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار