حضور شهرام ناظری در نخستین همایش ملی نیما، زبان و شعر تبری

حضور شهرام ناظری در نخستین همایش ملی نیما، زبان و شعر تبری

نخستین همایش ملی نیما، زبان و شعر تبری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار مازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران ارشد استانی، مسئولین شهرستان نور و پژوهشگران شعر و ادبیات کشور، در شهرستان نور آغاز به‌کار کرد.

به گزارش استناد نیوز ، در این همایش ملّی که از ساعت ۹:۳۰ روز پنجشنبه (16 دی) در سالن همایش‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور آغاز شده است، «شهرام ناظری»، استاد آواز ایران، اندیشمندان و پژوهشگران برجسته‌ی شعر و ادبیات از سراسر ایران و استان مازندران حضور یافته‌اند.

از میان ۲۲ مقاله رسیده به دبیرخانه "نخستین همایش ملی نیما، زبان و شعر تبری"، پس از بررسی توسط هیئت علمی همایش متشکل از استادان دانشگاه و پژوهشگران مطرح ادبیات تبری، ۸ مقاله برای ارائه و خوانش و ۴ مقاله نیز برای چاپ در کتاب مجموعه مقالات برگزیده شدند.

این همایش برای نخستین‌بار در کشور، به دفتر «روجا» که مجموعه اشعار تبری نیما یوشیج است، پرداخته و به‌ واسطه‌ این ویژگی بی‌نظیر، انگیزه‌ای قوی در نیماشناسان و پژوهشگران زبان و ادبیات تبری ایجاد کرده است که به این بخش از اندیشه‌های شاعر بلند آوازه‌ی شعر نوی ایران بپردازند.

"همایش ملی نیما، زبان و شعر تبری" از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، به منظور بازشناسی ابعاد فکری و هنری بنیان گذار شعر نو ایران "نیما یوشیج" و حفظ و احیای زبان کهن تبری، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۷:۰۰ امروز پنج‌شنبه ۱۶ دی‌ماه به میزبانی شهرستان نور، برای نخستین بار در کشور در حال برگزاری است.

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0

فروشگاه اینترنتی فابی کالا

آخرین اخبار