• مدیرکل راهداری مازندران:

سیل به بیش از دو هزار کیلومتر از راههای مازندران آسیب رساند

استناد نیوز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: سیل امسال به ۴۴ دستگاه پل در استان خسارت زد که چهار پل بزرگ ۱۰۰ درصد تخریب شد.

 

 به گزارش استناد نیوز ، عباسعلی نجفی عصر سه شنبه در جلسه ستاد قرارگاه بازسازی سیل استان با عنوان اینکه ۱۳ مهرماه سال قبل شاهد وقوع سیل در غرب استان بودیم گفت: در این حادثه به زیرساخت ها و تاسیسات راه در شهرستان های رامسر، تنکابن، نوشهر و عباس آباد و نور آسیب وارده شده است.

وی خسارت سیلاب مهرماه سال قبل به حوزه راه استان را ۲۴۳ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون پل های ماشلک، پل همت تنکابن به بهره برداری رسید و بخشی از دیواره سازی محورهای روستایی جوارهرده انجام شده است.

وی با اظهار اینکه تقریبا حدود ۲۶ میلیارد تومان اعتبار حوادث برای جبران خسارت سیلاب سال قبل به بخش راه در غرب مازندران تخصیص یافته است گفت: این درحالی که میزان خسارت سیلاب ۲۴۳ میلیارد تومان بوده است.

نجفی با بیان اینکه مشغول عملیات راهداری زمستانه بودیم که سیل ۲۷ اسفند و ۱۲ فروردین و سوم اردیبهشت امسال به استان خسارت زده است گفت: بیش از دو هزار و۱۲۶ کیلومتر از راههای اصلی و فرعی دچار آسیب شد که ۸۴۹ کیلومتر راه اصلی، هزار و ۲۷۴ کیلومتر راه روستایی و ۹۴ دستگاه پل و آبرو بوده است.

وی گفت: از مجموع خسارت ها، ۴۴ دستگاه پل براثر سیلاب آسیب دیدند گه چهار دستگاه پل بزرگ در قائمشهر، سوادکوه شمالی -شیرگاه، نکا و ساری دچار تخریب ۱۰۰ درصد شد.

وی شمار روستاهای درگیر برف و رانش را ۶۴۳ روستا بیان کرد و گفت: طول راههای درگیر ریزش و رانش هزار و ۸۹۱ کیلومتر بود و ۸۰۰ نقطه از راهها دچار تخریب شد.

نجفی خسارت سیلاب امسال را ۲۹۶ میلیارد تومان در بخش راه و ابنیه و تاسیسات جانبی اعلام کرد.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار