دولت 300 میلیارد تومان به سیل زدگان پرداخت کرد

  • کد خبر: 218503
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 23 مرداد 1398

استناد نیوز،  هیات بررسی روند بازسازی مناطق سیلزده وزارت کشور از مناطق آسیب دیده از سیل استان مازندران دیدن کرد. ‎

 

به گزارش استناد نیوز، اعضای این هیات که متشکل از سخنگو و معاون ستاد مدیریت بحران وزارت کشور ، مشاورر وزیر کشور و رئیس کارگروه فرهنگی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده زده وزارت کشور هستند، با همراهی مسئولان استانی از مناطق سیل زده منگل قائمشهر و تالارپشت سیمرغ بازدید کردند.

رئیس کارگروه فرهنگی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده کشور هدف از این بازدید را بررسی روند بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل و همچنین شرایط سیل زدگان عنوان کرد.

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این بازدید در امتداد بازدیدهایی است که هیات از مناطق سیل زده گلستان، خوزستان و لرستان داشته است.

وی وضعیت سیلزدگان و روند بازسازی در استان مازندران و دیگر استان ها را رضایت بخش توصیف کرد و گفت: اینگونه که مشاهده می شود کار واحدهای تعمیراتی مازندران تا قبل از پایان تابستان پایان یافته و سیل زدگان به خانه هایشان باز خواهند گشت.

رئیس گروه فرهنگی قرارگاه بازسازی مناطق سیلزده گفت: هدف ما استحکام بخشی و ساخت بناهای مقاوم در برابر این چنین خطراتی است و نمی خواهیم سرعت را فدای کیفیت کنیم.

وی همچنین تهیه گزارش میدانی برای وزیر کشور درباره روند بازسازی سیل را از دیگر برنامه های این هیات عنوان کرد و افزود: انتظار وزارت کشور بازگشت هر چه سریع تر سیل زدگان به خانه هایشان و همچنین بازگشت شرایط عادی زندگی و اقتصادی به مناطق آسیب دیده از سیل است.

سیل پیاپی نوروزی ۹۷ چهار استان به ترتیب مازندران، گلستان، لرستان، خوزستان را درگیر کرد و به بیش از ۷۰ هزار واحد مسکونی خسارت زد.

در استان مازندران نیز ۶ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی طعمه سیل شدند که از این تعداد ۷۰۰ واحد به صورت کامل تخریب و ۶ هزارو ۱۰۰ واحد تعمیری بودند.

مازندران در سیل نوروزی بیش از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت دید که تا کنون دولت ۳۰۰ میلیارد تومان به و صورت نقدی و حدود یک هزار و میلیارد تومان هم در قالب تسهیلات در اختیار سیل زدگان و بازسازی زیرساخت های قرار داد.

 

 

telegram estenadnews

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار