تذکر شفاهی ادیانی به رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل عدم اشرافیت به قانون اساسی

استناد نیوز، نماینده مردم قائمشهر در مجلس با بیان  اینکه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل عدم اشرافیت به قانون اساسی و فرآیند تقنین خلاف قانون عمل کرده است گفت: در ادبیاتی غیر فاخر و در جهت تشویش اذهان عمومی، مطلبی را بیان کردند.

 به گزارش استناد نیوز، سیدعلی ادیانی‌راد نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(شنبه، 26 مرداد) پارلمان در تذکری شفاهی گفت: به تازگی آقای کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل عدم اشرافیت به قانون اساسی و فرآیند تقنین خلاف قانون عمل کرده است و در ادبیاتی غیر فاخر و در جهت تشویش اذهان عمومی، مطلبی را بیان کردند.

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست درباره بحث مدیریت پسماند ادامه داد: دولت یک میلیارد و 300 میلیون دلار برای پسماند در بودجه 96 پیش‌بینی کرد و نمایندگان شمال کشور در مجلس، هیچ اقدامی برای تصویب آن انجام ندادند.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس افزود: لایحه دولت به استناد این بوده است که منبع مالی لایحه مدیریت پسماند از صندوق توسعه ملی که نیاز به اِذن رهبری دارد، تأمین شود، مجلس نمی‌تواند این لایحه را بدون اذن رهبری تصویب کند، زیرا خلاف اصل 110 قانون اساسی عمل کرده است و دولت نباید بدون اذن رهبری از صندوق توسعه ملی برداشت کند.

ادیانی‌راد تصریح کرد: جای تعجب است فردی که سال‌ها مدیر اجرایی بوده است، از روند تصویب قانون اطلاعی ندارد.

براساس این گزارش، علی لاریجانی رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی پارلمان را به عهده داشت، در پاسخ به تذکر نماینده قائم‌شهر گفت: دولت باید اجازه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را از رهبری معظم می‌گرفت و بعد به مجلس ارائه می‌کرد که به همین دلیل تصویب آن محقق نشد، اما به موضوع پسماند در قانون برنامه و بودجه سال 98 توجه خاصی شده و باید به بخش‌های مثبت آن توجه شود، کمیسیون کشاورزی این موضوع را پیگیری کند.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار