• مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران:

افزایش حمله مگس مدیترانه ای به باغات در مازندران

استناد نیوز - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران از آفت مگس میوه حدود ۴۰ سال وارد شده است خبرداد و گفت: امسال میزان زادآوری و حمله و آفات آن نسبت به سال های قبل بیشتر است.

 

به گزارش استناد نیوز،  حسین منفردی عصرشنبه در نشست با خبرنگاران با اظهار داشت: یکی از وظایف پدافند غیرعامل، حفظ و حراست مال و جان مردم است و باید تهدیداد را شناسایی و رفع کنیم.

وی تصریح کرد: تهدیدات زیستی اولویت اول در استان مازندران است و تغذیه و مدیریت تغذیه مسئله بسیار مهم است.

وی آفت های محصولات کشاورزی را از مهمترین تهدیدات زیستی برشمرد و گفت: آفت مگس میوه حدود ۴۰ سال وارد شده است و امسال میزان زادآوری و حمله و آفات آن نسبت به سال های قبل متفاوت است.

منفردی با تاکید بر کیفیت محصولات و صادرات آن اظهار داشت: باید از انتقال این آفت به محصولات استراتژیک و مرکبات جلوگیری شود.

وی به آفت شب پره شمشادها اشاره کرد و با اشاره به وجود ۴۱ هزار اراضی شمشادستان ها و وارداتی بودن آفت گفت: این آفت از سال ۹۳ وارد استان شده است و به رغم تلاش ها، حجم خسارت ها بالا بده است و به صورت لکه ای برخی نقاط شمشادستان ها حفظ شده است.

وی به ابلاغ برنامه برای کشت مصنوعی شمشادها اشاره کرد و گفت: تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار قلمه شمشاد نهال تولید شد و مشخص شدن پارک هایی برای ایجاد نهالستان های ویژه در کیاسر، فریم و تنکابن از جمله برنامه ها است.

وی با اظهار اینکه آفت شمشاد و شب پره وارداتی است تصریح کرد: تلاش ها در پی آن است که شرایط آفت کنترل شود.

telegram estenadnews

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

معرفی کاندیدا سایت

instagram estenad

telegram estenad

آخرین اخبار